Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A haj miért nem szívja be a...

A haj miért nem szívja be a saját, természetes "olaját"?

Figyelt kérdés
Emberek milliói kenegeti a haját hajolajjal, ami szépen be is szívódik, nem kelt zsíros hatást. De a fejbőr által termelt miért nem szívóik be ugyanúgy, vagy miért nem lehet szépen eloszlatni, hogy tápláljon?
2017. nov. 21. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A fejbőr nem termel "olajat". A hajszálakat alkotó keratin pedig egy fehérjekomplex ami tulajdonképpen nem "szív"fel semmit csupán megtapad rajta amit rákenünk és az olajok is így működnek. A bőrön kiváló zsírsavaknak nem az ápolás hanem a védelem a feladata amely kiszáradástól és a fertőzésektől óvja a mélyebb rétegeket. A hajszálak felülete érdes pikkelyes amely az elektronmikroszkópos felvételeken is látszik. De nem úgy működik mint a szivacs.
2017. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért tettem idézőjelbe. Nevezhetjük faggyúnak is.

Nem tudom, akkor hová lesz a rákent olaj, mert el biztos nem párolog. Az enyém beszívja.

2017. nov. 21. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
A hajnak van természetes zsírmirigye amely hajhagymánál helyezkedik el. Amit a hajadból látsz az "halott"elszarusodott keratin. Ugyanaz az anyag mint a körmöd. Mint említettem nem szív fel semmit mert nincs anyagcseréje. Amikor rákensz valami az csupán bevonja a felszínét. Olyan mint amikor deszkát lakkoznak. Attól még a deszka érdes marad de a lakk kitölti a repedéseket és síma fénylő hatást kelt. Hogy hova tűnik később? Egy része a párnahuzatodba, ruházatodba bizonyos része meg eloszlik a fejbőröd felületén. Ezért van hogy az olajok után a haj símábbnak és fénylőbbnek tűnik. Egyszerű optika. Más lesz a fényvisszaverése. Ez a "behatol a hajszálakba" reklám erős fenttartásokkal kezelendő. :-)
2017. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy milyen a haj szerkezete, nem az a lényeg, hogy úgy mondom, hogy beszívja, vagy úgy, hogy kitülti a repedéseket. Hanem hogy az egyik(et) miért igen, ha a másik(at) nem.
2017. nov. 25. 23:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Fizika. A bőr által termelt zsír erősebben kötődik a hámsejtekhez mint a hajszálakhoz.A hajhagyma zsírmirigyei direkt választanak ki a hajtőben míg a zsíros fejbőr csak esetlegesen és kis felületen érintkezik a hajjal
2017. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2017. dec. 7. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!