Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Életmódtanácsok alkoholistának...

Életmódtanácsok alkoholistának? Lenne igény rá? (Nem leszokás! ) Semmit nem találtam erről a magyar nyelvű interneten

Figyelt kérdés

24 éves, idén diplomázó egyetemista vagyok, aki kb 4-5 éve alkoholista, mióta elkezdte az egyetemet. Manapság megiszom MINDEN NAP napi 2-3 liter bort, vagy annak megfelelő alkoholt. A tanulós napokon (heti két-három nap) csak 3-4 sima sört, hogy ne hülyüljek meg a pia hiánya miatt. Idén egyetlen nap volt (márciusban vagy májusban), amikor nem ittam alkoholt. Manapság már délelőtt 11-12 körül elkezdek beremegni, ideges lenni, dobálni a lábam, ha nem ittam addigra. Töményet ritkán iszom, főleg olcsó 270-350 ft/üveg borokat és ritkábban 150-200 ft/doboz söröket szeretek áruházakból venni.


Folytatom: Kerestem volna a neten tanácsokat, tippeket, hogy egy alkesznek hogyan lehet a mindennapokat kibírnia, milyen praktikák vannak, amikkel segítheti a saját mindennapi életét. Lebukás elkerülése, sunyiban ivás, bűz elkerülése, legolcsóbb módok a bebaszásra, szinten tartás, más módokon egészségesebben élés, stb. Weboldalt, blogot, de akár csak cikket, írást is kerestem volna, de semmit nem találtam, pedig állítólag 800 ezer alkoholista van ebben az országban. Hogyhogy?


Az jutott eszembe, hogy az évek alatt én is sok módszer kifejlesztettem, rájöttem, kitaláltam, hogyan lehet a fent leírt dolgokban ("Lebukás elkerülése, sunyiban ivás, bű elkerülése, legolcsóbb módok a bebaszásra, szinten tartás, más módokon egészségesebben élés, stb"-stb) jól csinálni, jól élni az életedet. Pl van egy barátnőm 4 hónapja, aki erről kb semmit nem tud. De ez csak egy példa)

1. Miért nincs ilyen oldal, segítő felület, amit írtam?

2. Szerinted lenne igény rá a közel 1 millió alkoholista országában? (Mondjuk indítanék egy blogot heti pár bejegyzéssel. Ha már 50-en olvasnák rendszeresen, nekem az is jó lenne)



2017. nov. 21. 15:48
 1/10 anonim válasza:
Kérdés, hogy mi a célod ezzel. Ha vállalkozást akarsz, akkor lebeszélnélek róla, mert az alkeszok csak piára költenek. De ha ingyen adoda tanácsokat, akkor lehet, hogy van rá igény, próbálkozz.
2017. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért fura, hogy te az alkesz fel vagy háborodva, hogy nincs leszoktató oldal a neten. Tüntessél, vagy írjál magad ilyent. De gondolj bele, hogy az egymillió alkeszből 790000 még csak nem is olvas...meg le se szarja...csak isz. De ettől függetlenül én vevő lennék rá, bár antialkoholista vagyok, de tutira jól szórakoznék.
2017. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.

Kösz a választ! Sima segítés vagy "segítés", ahogy tetszik. Informatikus vagyok/leszek és nem ilyenből akarnék pénzt keresni. Csak simán egy blogot indítanék, mondjuk alkoholista.blog.hu címmel.


2:

"Azért fura, hogy te az alkesz fel vagy háborodva, hogy nincs leszoktató oldal a neten."

Félre értetted az egész kérdést. Olvasd el még egyszer.

2017. nov. 21. 17:25
 4/10 anonim válasza:

Van ilyen blog: www.soberjump.com

Egy 25 éves lány írja. (magyar a blog, ne tévesszen meg a .com)

2017. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Bocsáss meg, a linkelt blog nem abban segít, hogy hogyan igyálj, és neked sem tanácsolom, hogy ilyen tanácsokat adj bárkinek.
2017. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én annyit tudok erre javasolni, hogy ha nem célod a korai felfordulás (vannak, akik külön erre gyúrnak, tudatosan vagy tudataléatt, ezért is emeltem ki) akkor szokj rá a túlzásba vitt kávézásra, mert elég sok klinikai eredmény utal arra, hogy a májra jó hatással van és drasztikusan csökkenti, meg késlelteti a májzsugor kialakulásának esélyeit, amely nálad igen magas. Napi 4-5 főzött kávé, vagyis nem neszkávé váltja ki a legjobb védőhatást. Ez amúgy szerintem a bevitt alkimennyiséget is csökkenti, mert hasonló örömérzetet okoz az agyadban mint a pia. Illetve rendszeresen egyél, akkor is, ha nem esik jól. Ez a szagokat is lefojtja valamilyen szinten. Vitaminok is javasoltak, kiváltképp a B6. Magnézium, illetve cinkbevitel még ami fontos. Ha érdekel miért, leírhatom, ha nem, akkor elég csak megfogadni a javaslatot.
2017. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
persze ha nem kávéztál eddig, ne napi 5 kávéval indits. fokozatosan érdemes rászokni mert elég brutál a koffein hatása is.
2017. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel te alkoholista vagy , akkor csak olyan tanácsot tudsz adni hogy más is hogy legyen alkoholista. Erre nem nagy szükség van azt hiszem.

Ha esetleg más tanácsot szeretnél adni, először magadon próbáld ki a terápiát. Ha jó akkor adhatod tovább.

2017. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem ez nagyon szomorú, hogy segíteni szeretnél embereknek, hogy átvágják a környezetüket. Úgy mondom, hogy alkoholista szülők neveltek fel. Volt zúgivás, hazudozás, "én nem, soha többé", agresszió, amit akarsz.


Gondolkozz el, hogy mire is jó neked az, hogy már 24 évesen alkoholista vagy... inkább kérj segítséget a leszokáshoz, minthogy másokat bátoríts arra, hogy hazudozzanak és rombolják az egészségüket.

2017. dec. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9:

Ha az első randin elmondanám a világon bármelyik nőnek, hogy alkoholista vagyok, akkor ott hagynának a pcsába, mert elfogadom hogy a nők képtelenek szeretni egy alkoholista férfit és ezzel semmi baj nincs. Emiatt "bocs" hogy nem vagyok őszinte.


Senkit nem bátorítok alkoholizmusra vagy az egészsége rombolására. Már alapból alkoholista embereknek való tanácsadásra gondoltam, akik alapból alkoholisták, rombolják az egészségüket és hazudnak a környezetüknek TŐLEM FÜGGETLENÜL. Nem minden alkoholista agresszív. Akik alapból józanon is hajlamosak az agresszióra, azokból az alkohol ezt kihozza jobban. De aki emberek alapból békés természetűek, nyugodtak, azok nem válnak agresszívvé az alkoholtól. Ezt magamról is tudom.


8:

Nem érted. Sokan bénán csinálják az alkoholizmust is.

-Egészségtelen életmódot élnek mellette is. Én gyúrok, egészségesen étkezem az mellett hogy alkoholista vagyok. Főleg csak húst és zöldségeket eszem, követem a hagyományos testépítő életmódot. Futok napi 3-4 km-t, stb-stb.

-Sokakon elképesztően látszik hogy alkoholisták. Ahelyett hogy folyamatosan szinten tartanák magukat, bebasznak egyszer egy nap nagyon, aztán utána emberek közé mennek és látszik az ivás rajtuk. Én folyamatosan iszom egész nap úgy, hogy jól érzem magam és nem látszik. (A környezetem szerint sem)

-Sokak nem használnak rágót, fogmosást, parfümöt, ráevést vagy bármi egyebet, hogy az alkohol bűzét elrejtsék magukról, amikor emberek közé mennek.

-És még sok egyéb praktika...

-Nem kell agresszívnek, bolondnak lenni attól, hogy alkoholista valaki. Nekem a társas kapcsolataimban (régi barátokkal, családtagokkal, szerelemmel) nagyon sokat segít ha az alkohol már ellazított, beszédesebb, viccesebb, jobb dumásabb, kezdeményezőbb ember vagyok. Amikor még nem ittam tizenéves koromban, akkor emlékszem milyen szorongó, visszafogott, csendes ember voltam így alapból, magamtól. Nem akarok olyan lenni.


6-7: Köszi!

2017. dec. 31. 04:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!