Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eltüntetni a...

Hogyan lehet eltüntetni a lyukakat az arcon?

Figyelt kérdés
Már elég régóta zavar egy lyuk a szemem alatt kb. 2-1,5 centire. És nem tudom,hogy pattanás,vagy egy bárányhimlő nyoma lehet e ez. 17 évesen nagyon akne betegségem volt. de aztán kigyógyultam, de az a lyuk még mindig ott maradt mit lehet ezzel tenni,hogy eltüntessem?

2017. nov. 23. 18:56
 1/2 A kérdező kommentje:
ezekre gondolok: [link]
2017. nov. 23. 18:58
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos nem vagyok szakértő, de van egy nagyon jó, recept nélkül kapható szer aknéra, és utána a bőr helyreállítására. Én ezeket inkább tág pórusoknak láttam, de az én bőrtípusom más, így kérlek valaki cáfolja vagy erősítse ezt meg.


Én ezt első körben kémiai hámlasztással lemaratnám 1-2 napig (erre 5%-os acneroxidot szoktam használni, van 10%-os is, de az 5% bőven elég szerintem elsőre, és a patikában veszel hozzá aceltilsavas cinkpasztát.)


Este mindennemű habzó szappan, arctisztító szer nélkül sima vagy micellás vízzel megtisztítod az arcod, majd a felületre rákened a cinkpasztát....ennek a tetejére szoktam rákenni az akneroxidot, picit vastagabban, viszont tényleg mar, szóval ezt tényleg csak a problémás területre rakd.Ezt csináld olyan 2-3 napig egymás után. Ha mondjuk a 3. napon már sebhelyre kennéd az akneroxidot, akkor inkább aznap már csak a cinkpasztát kend fel. De amíg nem lesz rajta seb, csak látod, hogy lemarta picit, addig mehet rá.

Nagyon húzódni fog a bőröd a hámlasztás után, de a sebet leszedni, lekaparni nem szabad. A 4- naptól minél zsírosabb krémmel kend az arcbőrödet, és kb. 2-3hét, mire a színe ugyanolyan lesz mint a körülötte lévő bőré.

Remélem azt nem kell mondani,hogy közben tilos a szoli. :)

26N

2017. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!