Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek milyen stresszlevezető...

Kinek milyen stresszlevezető technika használ?

Figyelt kérdés
Általános iskolától kezdve nagyon stresszes vagyok, folyton görcsösen meg kellett felelnem mindenkinek (nagyon túlzásba vittem). Sima előadást tartani rémálom. Már attól rosszul vagyok/voltam, ha be kellett mutatkoznom sok ember előtt. Bárhová megyek szörnyen stresszelek, sima rutin fogászati ellenőrzéstől is egész napra lefáradok. Túlagyalok mindent, olyan forgatókönyvek is születnek ebből, amik simán egy filmbe is elmennének, olyan szinten vagyok képes kombinálni, felkészülni minden eshetőségre. Valamilyen hivatalos dolog elintézése is kín. Ezek miatt már kialakult az a dolog, hogy hasmenésem és hányinger jön rám egy élethelyzet előtt, olyankor is, amikor egyáltalán nem kellene. Ideges, feszült vagyok. Nyáron diplomáztam, de kezdőként még nem vettek fel sehová. Minden interjú előtt szintén a rosszullét kerülget, biztos ez az oka annak is, hogy eddig nem kellettem sehova. És igen, magától a munkahelyen való megfeleléstől is félek - attól félek, hogy nem leszek képes megfelelni az elvárásoknak. Volt egy hatalmas családi veszekedés még tavasszal, és ledöntött a lábamról a hányás, hasmenés (diplomamunka írása közben), pedig nem volt már időszaka. Most megint ágynak döntött valami. Lehet sima megfázás, de nekem nagyon gyanús a stressz, főleg amiatt, hogy még nem dolgozok. Nem tudok relaxálni még akkor sem, amikor lenne rá lehetőségem, folyton érzem, hogy valami rosszra kell felkészülni, és folyton agyalok valamin. Nem zárkózom el a szakemberektől, csak a boldogító gyógyszerektől félek és azok mellékhatásaitól. Napi mozgásom a kutya sétáltatása 30-45 percben, amúgy otthoni munkákban segítek, reggel felkelés után szoktam egy 20 percben átmozgatni magam. Napi szinten fáj a fejem, nem egyszer kellett masszőrhöz menni, mert a hátam szó szerint begörcsölt, és mozogni is alig tudtam. Most angolra járok, mert sokat felejtettem. Ebben szeretnék tőletek segítséget kérni. Kinek milyen technikák jöttek be stresszkezelésre? Kipróbálnám őket és hátha valamelyik segítene egy kicsit. Nem rövidtávú megoldást keresek, csak még nem találtam rá arra, ami nekem majd beválna. Muszáj lépnem, mert nem állapot, ahogyan érzem magam. Sokáig hagytam, hogy a stressz tönkretegyen.
2017. dec. 11. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bicajozás rendszeresen. Nekem jó a dobolás, de ez nem mindenkinek megoldható. Este pedig nem tévét, vagy akciófilmeket nézek, hanem természetfilmeket. Sokszor csak hallgatom becsukott szemel a világegyetemről szóló műsorokat.
2017. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek jó ötletek, köszönöm szépen! A természetfilmes módszered nagyon tetszik! Ki is fogom próbálni!
2017. dec. 11. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját szavaimat olvasnám. Engem petefészekciszta műtétbe hajszolt a stressz, a szorongás, meg az állandó görcsölés, hogy "muszáj mindent szóról szóra megtanulnom, mert nem lesz belőlem senki". Senki másnak nem akartam megfelelni, csak magamnak. És volt egy tanárnő is, akitől rettegtem, pedig nem volt velem bunkó, egyszerűen csak szar ember voltam, ha nem tudtam mindent pontosan, ezért persze mindig nekiültem magolni, amiből semmi sem maradt meg. Csak úgy tudtam megszabadulni ettől a tantárgytól, hogy előre hozott emelt érettségit tettem belőle (olasz egyébként), és már lassan három hete nem járok be órára. Mint akit kicseréltek. Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, mi okozza a stresszt és hogyan lehetne megoldani.


Szeptemberben pszichológushoz fordultam, hetente egyszer voltam nála, kb 8 hétig találkoztunk.


A másik dolog, ami nagyon sokat segített, hogy sikerült megtalálnom, hogy milyen szakra szeretnék jelentkezni februárban és ehhez milyen tárgyak kellenek, milyen eredménnyel. Így egyáltalán nem érdekel, hogy kettes leszek matekból, mert alacsony a ponthatár és egy 85-90%-os magyar meg töri érettségivel simán összehozom a pontot. Nyelvekből már megvan az emelt (angolból is), szóval nincs miért aggódnom.


Szóval elsősorban nekem a pszichológus segített, ő világított rá sok mindenre, utána már megy minden egyedül is. Ne hagyd, hogy rámenjen az egészségedre, ha ez megtörténik, azt jelenti, hogy túl sokáig engedted, hogy a stressz uralkodjon az egész életeden. Minden jót.


UI.: tényleg csak arra koncentrálj, amire szükséged lesz, minden reggel érdemes bevenni egy leszaromtablettát.

2017. dec. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, priviben írok, ha nem gond. Köszönöm a hosszú választ! :)
2017. dec. 11. 18:16
 5/5 A kérdező kommentje:

3/4. válaszoló


Küldtem privit!

2017. dec. 11. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!