Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orbáncfű tea fogyasztása...

Orbáncfű tea fogyasztása mellett lehet altató szedni?

Figyelt kérdés
1,5 éve nem tudok rendesen aludni, de nem akarok altatón élni, ezért gondoltam gyógynövényes teára, viszont az írják, hogy nyugtatók stb.mellett nem szabad inni. Azt nem tudom, hogy miért? És hogy ez az altatóra is vonatkozik-e? Mi történik, ha egyszerre használom őket? Nyilván az altató erősebb hatású, ezért ha éjjel felébredek, be szoktam venni egy felet, mert másnap nem tudok dolgozni, ha nem aludtam..
2017. dec. 12. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nemértem mért küldted, már kb mindent elolvastam neten a témával kapcsolatban, engem most az érdekel, amit fent írtam.
2017. dec. 12. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Az orbáncfű (a hypericum perforatum) a legtöbb gyógyszer betegtájékoztatójában benne van, hogy nem szabad együtt fogyasztani, legyen az nyugtató, fogamzásgátló vagy bármi, általában azért mert a gyógyszer hatását valamilyen irányban megváltoztathatja (vagy jobban hat, vagy kevésbé). Olvasd el a te gyógyszered betegtájékoztatóját, és tartsd be, ami ott van.
2017. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Unalmas már ez az orbáncozás :)
2017. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Túl van már hypolva ez az orbáncfű téma. Úgy képzeld el Kedves Kérdező, hogy ha az altató 100 egység erősségű, akkor a tea kb 5. Ha az altatóra iszod, akkor 105 egységnyit leszel álmos. Még egy Magnézium-B vitamin kombó is jobban nyugtat, mint ezek a növényi dolgok. Csak hát azokat is el kell adni valakinek drága pénzért. A teát dobd ki a kukába, szedd az altatót, és napközben fáraszd le magad, sportolj. Este ne horror filmeket nézz, hanem természetfilmeket, vagy olvass valami dögunalmas könyvet, hallgass relax zenét. Álmatlanságot szervi problémák is okozhatnak, érdemes lenne kivizsgáltatnod magad ilyen irányban is.
2017. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
100% lelki oka van, egy szakítás miatt lett egyre rosszabb az alvásom fokozatosan.
2017. dec. 12. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet
2017. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Segíthet bár nem altatóként. 2 héten át idd minden nap és jobban fogod érezni magad
2017. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy elalvás előtt 1-1-1 evőkanál orbáncfű, citromfű, galagonya bele egy bögre forralt vízbe fél órán át hagyni ázni, aztán úgy alszok tőle, mint a bunda:) Kb 1 hónapig, aztán szünet, de ha nyugtatókra vagy szokva, akkor függő lettél és lehet nem fogsz érezni semmi változást.
2018. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyugtatókhoz szokva, valami enyhe altatót szedtem kb 2 hónapig, amire azt mondta az orvosom, hogy nem lehet hozzászokni. Már nem szedem, nem is érzem, hogy hozzászoktam volna, viszont így egyfolytában felébredek.. Fogalmam sincs, hogy mennyit alhatok összesen, de szintem csak 3-4 óra lehet max:(
2018. jan. 9. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!