Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns mellett...

Antidepresszáns mellett meddig szükséges az altató?

Figyelt kérdés
Teperin (Amitriptilin) tablettát szedek egy hete. Körülbelül egy hónapja nem tudok elaludni egyáltalán, csak erős altatóval, most Imovane (Zopiclon) altatót szedek. Ha hatni kezd az antidepresszáns, el tudok majd aludni altató nélkül is?
2012. jan. 4. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy az AD szedés és az alvás közt összefüggés lenne

ahogy írtad is, nem az ad mellékhatása, az ad-től talá kissé jobb kedved lesz, hangsúlyoznám, hogy kissé, mert a gyógyszer lelki problémákra (amik álmatlanságot is okoznak) nem nyújt megoldást

2012. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ahogy elnéztem, ez egy gyenge AD, enyhe zavarra. Ez nem okozhat alvászavart. Viszont ha megoldja a problémádat, akkor megszűnhet az alvászavarod is. Ráadásul aránylag hamar ható antidepi, 1-3 hét alatt kifejti a hatását. Bízz az orvosodba, tartsd rendesen a terápiát. Szerinted mi válthatta ki ezt az alvászavart? Csak azért kérdezem, mert én meg bármikor el tudok aludni. Csak vízszintesbe kell helyezkednem, azt szunya, akármeddig.

2012. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elaludni nem tudok, azért kaptam. Már 12 napja szedem, de az alvás igy sem megy, csak erős altatóval. Fog ez változni valaha?
2012. jan. 8. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Van valami feszültség az életedben? Én is szenvedtem álmatlanságban. Nekem az antidepresszánstól rendbe jött, pedig nagyon meg voltam idejve, azt hittem már végleg probléma lesz az alvással.
2012. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pécsinő válasza:
Melyik antidepresszáns segített neked? Én is álmatlansággal küszködök, és az antipszichotikum semmit sem ér....
2014. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!