Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell csinalni, ha valakine...

Mit kell csinalni, ha valakinek megakad a halszalka a torkan?

Figyelt kérdés
Tegnap halat ettunk es megfogalmazodott bennem a kerdes. Mert komolyan nem tudom, hogy mit kellene ilyen esetben csinalni es gondoltam nem artana tudni. Nezegettem a neten is,de semmi ertelmeset nem talaltam.
2017. dec. 20. 10:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Es ha esetleg egy kisebb csont? Vajon ugyanazt kell csinalni?
2017. dec. 20. 10:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi nagyon sok halat ettünk otthon gyerekkoromban. Nagyjából ki volt filézve a hal, de óvatosnak kell lenni. Pici falatokat enni, odafigyelni.

De ezek ellenére is történhet baleset. A kenyérbél a legtöbb esetben segít letűrni a szálkát.

Nekem egyszer belefúródott a torkomba, a kenyér sem segített. Apám szedte ki pincettával. Mondtam egy nagy À-t, zseblámpával bevilágított, pincettával belenyúlt, s kész.

2017. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Inni és enni kell, hogy lemenjen, kenyér is jó, főleg a héja.
2017. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Es ez nem veszelyes? Mi van ha nem megy le a kenyer altal es meg a kenyeret is nehez lenyelni ezaltal? Fulladasveszely szaga van a dolognak. Persze nem tudhatom, mivel nincs tapasztalatom, csak ezen filoztam. Nyilvan csontnal mas a tema, bar gondolom az ritkabban fordul elo.
2017. dec. 20. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha csak kisebb szálka, akkor a kenyér leviszi, nem fogsz megfulladni. Nagyobb szálkát vagy kiszeditek, vagy irány az orvos.

Nekem egyszer egy nagyobb akadt meg a mandulámon, csipesszel tudtam kihúzni, eléggé vérzett és fájdalmas volt.

2017. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván ki lehet operálni is, ha elakad, de egy laikus ha nekiáll neked turkálni valamivel a torkodba, az tuti nem fog hatásos lenni. Ha meg orvoshoz fordulsz, vagy ügyeletre, addig míg beérsz 3x megfulladhatsz. A kenyér vagy hasonló élelmiszer-keksz pl- ezért jó, mert gyorsan le tudod nyelni, kis folyadékkal együtt.
2017. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont erre gondoltam, hogy ha valaki benyul a szamba, szerintem leokadnam, vagy rossz esetbe beleejtene a csipeszt. Mire meg orvoshoz kerulnek....
2017. dec. 20. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami ilyen helyzetben elvárható. Vagyis pánikba esni.
2017. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!