Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem merek autópályán utazni,...

Nem merek autópályán utazni, vonaton, buszon is csak igen rövid távokat. Mit csináljak még?

Figyelt kérdés

2 éve volt egy összeomlásom, az eredménye az lett, hogy szorongó lettem és volt pár kisebb pánikrohamom és két nagyobb és rengeteget szorongtam.

Mivel járműben éltem át a 95%-át ezért kerülöm őket ,de ettől meg nagyon rossz a kedvem. Nem tudom mi lesz velem, hogy fogok én eljutni bármi messzi helyre? Attól félek behányok, vagy megint pánikrohamig szorongom magam (nem igazán tudom abbahagyni), és semmiért nem akarom ezt újra átélni.

Régen egyébként imádtam utazni mindenen, de most meg nem bírom a bezártságot, hogy nem szállhatok ki akármikor, többnyire ez zavar, meg a gyorsaság is, valamint a balesettől is tartok.


Nagyon szeretnék menni sok helyre, jártam 2 pszichológushoz is, de végeredménybe itt tartok, mert a "fejembe kell rendet raknom". De nekem ez nem megy így.


Esetleg mit csináljak még, kihez menjek el?


Gyógyszerről szó sem lehet, nem akarok azon élni, meg már szedtem, de abbahagytam már több, mint egy éve (orvossal megbeszéltem), emellett nem éreztem volna, hogy annyit segítene.


19/L


2017. dec. 30. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, én sem tudok utazni. Hosszabb távon csak kocsival és ha én vezetek, mert így akkor állok meg, ha én akarok.

Segíteni nekem sem nagyon tudtak, igazából te is ha belegondolsz nem magától az úttól félsz, hanem a korábbi rossz tapasztalatokat látod az utazásban, pedig nem biztos, hogy megismétlődik. Én úgy vagyok vele, hogy enélkül is lehet élni, olyan rövidebb utakat bevállalok, ahol csak kisebb mértékű a szorongásom, és ezekből igyekszem a legjobbat kihozni és jól érezni magam.

2017. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!