Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokan vannak, akik 30-on túl...

Sokan vannak, akik 30-on túl is kb. ugyanolyan súlyban vannak, mint 14-15 évesen? Vagy törvényszerű némi gyarapodás?

Figyelt kérdés
2018. jan. 2. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

15 évesen 47 kiló voltam, ami elég giliszta alkatra hajazott :)

Most 35 vagyok és 57 kiló, 170 cm, ennyire sikerült "elhízni".

2018. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Némi gyarapodás valószínűleg van, mert 14-15 évesen azért még többet mozog az ember, mint 30 körül, meg eleve akkorra már a növekedés is leáll, tehát ha ugyanannyit eszik, akkor is kevesebbet használ fel a szervezet. De attól is hízik az ember, hogy 30 éves korára már valószínűleg megtanul főzni...
2018. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kb ugyanannyi vagyok, mint 15 évesen. 29N
2018. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván ki ilyen, ki olyan, de átlagban tuti van gyarapodás, ami kell is, 14-15 évesen a legtöbb embernek alig van izma, később azért hoz az élet valamit. A párom jópár kilót felszedett hízás nélkül, pedig sosem edzett, de mégis aktívabb, mint gyerekkorában (jó, van, aki gyerekkorban aktívabb)...


Sokan persze túleszik magukat és folyamatosan híznak, az megint más dolog, de a feleslegmentes testtömeg is gyarapodik, sőt, fura módon a karcsúságról alkotott elképzelés is. Sokan úgy gondolják, 50 évesen nagyobb súly is megfelel, mint 20 évesen, nem tudom, milyen logika szerint, nekem nem.

De 14-15 évesen még sokan növésben is vannak, így nemcsak az izomtömegük kicsi, de a magasságuk is.

2018. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!