Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a hideg vizes...

Mit gondoltok a hideg vizes zuhanyról?

Figyelt kérdés
Próbáltátok már? Hogy vált be? Meddig csináltátok? Ilyenkor hidegben is tudjátok csinálni?

2018. jan. 3. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jót tesz a vérkeringésnek és az immunrendszernek, de semmi pénzért nem próbálom ki :))))
2018. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Egyszer nyáron munka után kicsit hideg vízben lefürödtem. Őszintén, kicsit olyan mint szó szerint a mondás, hogy hideg zuhanyként érte.

Egyből szerintem ne nyisd meg a hideget, kicsit melegben és lassan váltsd át, mert ha kicsit hideg, akkor is azért érezni fogod, hogy nem kint a napon voltál a melegben, de ha kijöttél akkor garantáltam estig friss leszel. :D

2018. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én csinálom már 6 hónapja, csak kíváncsi voltam más is szokott e.
2018. jan. 4. 20:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Megszoktad már? Mennyire gáz?
2018. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem lehet megszokni, minden alkalommal ugyan olyan sokkoló érzés. Szeretem nagyon.
2018. jan. 5. 16:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nő vagy vagy férfi? Mennyi idős? Csinálod még? Tapasztaltál valami változást? Pl. hőérzet megváltozása stb. Jobban bírod a hideg vizet? Én nő vagyok, 38 éves, kb 2 hete csinálom, de a derék( vese) és vállfàjáson és kimerültségen kìvül egyenlőre semmi pozitív. Talán az hogy barátnőm szerint szebb az arcbőröm... hogy csinálod, mennyi ideig és melyik testrészeken?
2021. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én több mint 2 éve hideg zuhanyzok. 3 műszak miatt kezdtem mert állandóan fáradt voltam. Semmilyen kávé stb nem segített úgy ahogy a hideg víz. Egy hónapos kihívásnak indult de azóta nem tudom abbahagyni úgy megszerettem. Elég betegeskedős típus voltam, iskolás koromban gyakorlatilag minden évben megvolt a 200+ óra hiányzás. Azóta a kb 2,5 évben egyszer voltam lázas. Talán kétszer kicsit náthás és ennyi. Semmi más számlájára nem tudom írni ezt a változást, csak a hideg zuhany miatt lehet. Eleinte nagyon kemény volt télen amikor 5-8 fokos a víz de most már a rutinom része. Nyáron meg már csak azt várom végre zuhizhassak újra jó hideg vízben. Szerintem megéri. Jobb a kedvem is utána, energikusabb vagyok, a fáradtságot elűzi. A bőröm feszesebb illetve az arcomon elég tág pórusok voltak ezek most láthatóan összeszűkültek. Azóta párszor már fürödtem télen befagyott tavakban, az is adja. Nyomassátok ;)
2021. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó, de nő vagy,vagy fèrfi? Èn pàr hètig csinàltam most ( feb.- március, - ès nő vagyok) de nagyon durva derékfàjàson kívül semmi nem lett, nem lettem frissebb sokkal.

Gerincproblèmàim vannak a munkám miatt, ès kezdett tőle ízületes lenni a csuklóm a térdem meg a vállam is. Az is fáj most. Nem értem másnak hogy nem lesznek ízületi problémái hidegzuhanytól... Azt is jó lenne tudni hány éves vagy. Én 38 lehet hogy ez sok hozzá

2021. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy én úgy csináltam, hogy megszakítottam a meleg vizes zuhanyzást és a tusfürdőt hideg vízzel mostam le magamról mindenhol. A végén már a hátamat kihagytam de úgy se lett jobb. Pedig a barátnőm mondta hogy szép lett az arcbőröm.
2021. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Férfi vagyok 26 éves. De azt nagyon kétlem hogy ilyen rövid idő alatt emiatt lettek ízületi fájdalmaid. Nézz utána, néhány 60 éves manus naponta jeges vízben is fürdik. Bár az már lehet túlzás de a zuhanyban a 10 fokos víztől 3-5 percig folyatva magadra semmi bajod nem lehet.
2021. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!