Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » ADHD/ADD-sek, milyen nagyon...

ADHD/ADD-sek, milyen nagyon kreatív dolgokat csináltatok, vagy valami nagyon furcsát amiről magától értetődő hogy rendelkeztek ezzel a rendellenességgel?

Figyelt kérdés

(Hosszú)

Egy barátom pl egyszer egész nap a falat bámulta és gondolkodott valami Marveles ötleten.

Eistein is ADHD-s volt. Na ezek után elbizonytalanodtam hogy van e ilyenem vagy csak lusta, szétszort, feledékeny, retardált, brutálempátiás vagyok, estleg csak szoc fóbiám van ahogy azt környezetem többsége mondja(pedig sokat panaszkodnak szétszórtságomra, közbe fel se tűnik nekik?) vagy ez és az önbizalomhiány pont az ADD-mtől jött ki, h folyamatosan csalódtam magamban és megkérdőjeleztem milyen felnőtt lesz belőlem hogy a fenébe jutok majd be bárhova? Esetleg csak motivációhiány és h nem bírom elvíselni a gondolatot h szoc fóbiás, unalmas, gyökér legyek ezért kifogásokat keresek? Nincs semmi bajom biztos keveset alszom. De ha még is?

Voltam már 4 pszichológusnál szociális fóbiára semelyik sem segített. Talán az egyik adott hasznos tanácsokat de semmit nem oldott meg, ráadásul most kb egy jut eszembe a tanácsok közül szóval elfelejtettem, egyik pedig azt ajánlotta meditáljak, mert túl sokszor sírtam el magam miközben magamról beszéltem(amit utálok csinálni), kösz nem inkább alszom kinek van ideje arra. Annyiból áll az egész h félek h unalmas leszek, vagy ha megnyílok akkor idegesítő, és inkább nem kérdezek semmi hosszú válaszosat, ne kelljen miattam senkinek beszélnie. Ennyi francokat kell engem beszéltetni nekem tanács kell vagy gyógyszer, nem ez a drága ajsggdhshh ahol csak én beszélek kb és lopja a pénzem.

Több unprofessional tesztet is kitöltöttem, azt mondták valószínű h van ilyenem, de ha mégsem?

KEZELÉST AKarok bármi bajom van könyörgöm. Najo ezt így úgy ahogy van lecopyzom és elmegyek vele ADHD szakértőhöz. Anyám pedig skizofrén, na ezen minden pszihológus ajj de hosszú már leírni fuj, a lényeg h megakad. Ha ezt a hosszú panaszkínzást végigolvastátok részvétem, de köszönöm.Ne feledjétek, a kérdésre válaszoljatok, kiváncsi vagyok. Ha papírra írtam volna ezt a regényt tele lett volna satírozásokkal, meg egymás hátán ahova fér összevissza a mondatok csak h összefügfő legyen mert még be sem fejezem a mondatom már írnám a kövi teljesen mást. Így néznek ki az esszéim, amúgy ilyen 4-5ös tnauló vagyok, néha becsúszik egy vagy kettő 3as év végi jegyeknek, hála a szorgalmiknak beadandóknak és projektmunkáknak amikre van idő otthon, pedig utálom őket mindig utolsó pillanatban csinálom éjfél utánig vagy kihasználom a tanár elnézőségét és halogatom..ismerős? Utálok panaszkodni, meg néha imádok is..de én csak megoldást akaroook. Egyébként a hiperaktivitás nem olyan intenzíven jellemez, a figyelemelterelődés, álmodozás, jellemez a domináns. Valamit még akartam :D persze hogy elfelejtem. Najo befogom. De hiszen van motivációm! Ott van a videójáték, ottani barátok, balett amit most kezdtem, Ezt nem hiszem el a könyvem már befejeztem több mint egy hónapja és nem vettem meg a kövi részt?!..meg dolgok amiket félbehagytam..a motiváció. ..Jah

Köszönöm hogy leírhattam.

Most megnyomom..mondom megNYOMOM a gombot aminek hosszú neve van, de istenem az ujjaim nem engedelmeskednek, bosszúból kitöröltem minden lófetyelést amit még leírtam volna, ja már nagyon unom ezt. De..rámfért a beszéd.



2018. jan. 11. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali,nemtom,de egy régebbi ilyen kérdésnél ezt a tesztet linkelték.

[link]

Alul majd kiírja, mi jött ki, ha már mindent bepöttyöztél rajta

2018. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Néha túlzok is önsajnáltatásban. Azt hagytam ki hogy hosszú szöveget verset, prezentációt is nehez adok elő és ilyenkor vegyül a szoc fóbia meg a fókuszhiány és képtelen vagyok folyamatosan beszélni hiába szánok tanulására sok időt és mondom el egyszer otthon majdnem tökéletesen, többször már nem megy és hála a világ legjófejebb tanárának ami -1es lenne 5ös lesz mert elmondtam csak..igen. Prezentációnál legalább vannak képek amiket néznek és érdekes lehet a témája,
2018. jan. 11. 00:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt töltöttem ki legelősször, próbáltam visszafogni magam és erre írta azt:/
2018. jan. 11. 00:37
 4/6 A kérdező kommentje:
(:Azért köszi. Most nagy figyelemmel és meggondoltan töltöttem ki, mindegyik jelentős problémát jelez;-; Hiperaktívitás épphogy 1 ponttal.
2018. jan. 11. 01:47
 5/6 anonim válasza:
Úristen mintha magamat olvasnak. Nekem is volt szoc fobiam(?) amikor új suliba kerültem, féltem h vmi hulyeseget mondok majd vagy vmi, főleg az osztály előtt pl. Egy ideje így kb "legyőztem" de még mindig tok ideges vagyok ha prezentációt kell csinálnom vagy félelmem kell. Egyszerűen elfelejtem mit akarok mondani és nem tudom összerakni amit mondani akarok, nagyon szar érzés. Egy csomoszor nem értenek meg az emberek mert össze vissza beszélek, vagy nem értik a gondolatmenetem mert túl random.. nem értem mit nem értenek :D de egyébként nem is vagyok kivizsgalva, de igazából így szinte biztos vagyok benne h adhd-s vagyok. Ahogy oregszem egyre szarabb egyébként. amúgy varjunk....itt most mi is volt a kerdes??? :DDD
2020. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lol én is kitöltöttem ezt a tesztet az összes jelentős probléma kivéve a tanulási nehézséget az "csak" enyhe. Hát ez remek!!!! :d
2020. jan. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!