Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiány okozhat-e aluszékonys...

Vashiány okozhat-e aluszékonyságot? Kinél milyen tünetek jelentkeztek?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni titeket, hogy milyen fő tünetei vannak a vashiánynak.Itt pl alvás szokás megváltozott-e, fejfájás, reggeli nehéz ébredés... van köztetek vashiányos? Esetleg vashiányos vérszegény?

2018. jan. 11. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem a tünetei a fáradtság, ha nem szedem sokáig a tablettát sokkal többet alszom vagy nehezen kelek reggel

napközben is kevésbé tudok koncentrálni, fáradékonyabb vagyok

külső tünetei a hajhullás és a körmöm is töredezik

nem biztos hogy ez is ennek köszönhető, de gyakran hideg a kezem (szobában is, hiába van jó idő)

2018. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Èn vashiànyos vagyok ès igen àllandòan aludnèk miatta.

menj el hàziorvoshoz kèrj egy teljes vèrkèpet ott kiderül mennyire vagy vashiànyos ha nagyon ir fel ő gyogyszert mert amit vèny nèlkül kapsz abba egy napi adag van csak de amit èn kaptam vènyre abba meg legalàbb a 10xese ès 2hònapig kell szedni mire elkezd felszòvòdni

2018. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
Igen, ezek jellemző tünetek. Állandó fáradtság, álmosság, nulla életkedv, gyengeségérzet.
2018. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állandóan aludtam volna és sápadt is voltam. Fejem is sokat fájt meg étvágytalan is voltam. Vashiányos vérszegénység volt nálam.
2018. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal a panasszal mentem dokihoz, hogy ne nevessen ki, nem fáj semmim, de a hajam marékszám hullik, a menszeszem hét nyolc napig rengeteg, enni csak azért eszek, mert tudom hogy enni kell, de nem vagyok éhes, és aludni nem tudok. Félelemeim vannak, ideges vagyok, szédülök. Rám nézett, és azt mondta labor nélkül, önnek súlyos vashiánya van, kap most egy vénás injekciót, utána kiváltja a receptet, és még kapja tíz napig. Évekig kaptam az évi tíz injekciót, már jó a vas értékem.
2018. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Megyek is laborba a héten. 4 es hozzászóló velem is ez van amit írtál, étvágytalan vagyok és sokat alszok, fejfájás.

2018. jan. 11. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!