Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem ezt a problémát?

Hogy kezeljem ezt a problémát?

Figyelt kérdés

szóval az a helyzet, hogy 26 éves L vagyok, nemrég gyógyultam ki a pánikbetegségből(habár sztem sose lehet teljesen, mert a fejemben mindíg ott motoszkál), aztán voltak/vannak kényszergondolataim, de most a legújabb a hipichonderség.


mindíg attól tartok hogy valami komoly bajom lesz, mondjuk agyvérzést kapok vagy ilyesmi. nem tudok 100%ban boldog lenni és elengedni magam, mert az jut eszembe, hogy majd biztos baj történik. ha véletlenül rosszul mondok egy szót mert megbotlik a nyelvem, ami mindenkivel előfordul, egyből az jut eszembe, hogy tuti agyvérzésem lesz, vagy ha szédülök akkor tuti epilepsziám lesz, ilyesmi.


a családomban volt agyvérzés egyszer és arra gondolok lehet, hogy azóta van ez a hülyeség nálam.

vagy fogalmam sincs.

ha fáj a fejem már egyből a legrosszabra gondolok.

ha megyek haza este, az jut eszembe, mi lesz ha otthon történik velem valami, és senki nem fog segíteni mert egyedül leszek.



tudom nem vagyok komplett, de szerintetek mennyi esélyem van ezekre?


2018. jan. 23. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
A hipochondriát nagyon nehéz kezelni. Régebben nekem is volt. Most úgy vagyok vele, hogy történjen bármi, nem érdekel. Retteghetnék egész életemben, aztán lehet, hogy 100 évesen halok meg végelgyengülésben. Ebbe bele kell törődni, hogy az emberrel bármikor történhet valami. Élj úgy, hogy ezekre lehetőség szerint minél kisebb esély legyen! Egyebet nem nagyon tudsz tenni.
2018. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!