Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott az áram, lehet bajom?

Megrázott az áram, lehet bajom?

Figyelt kérdés
Ma a kínai 3d nyomtatómat bütykölgettem, majd mikor végeztem vissza akartam dugni a kábeleit a tápegységébe (220-12v30a). Valahogy bénán fogtam meg a cuccot és mikor hozzáértem megrázott az áram. Természetesen a tápegység áramtalanítva volt. (Gondolom egy feltöltődött kondenzátor rázott meg. ) Lehet ebből bajom?

2018. jan. 28. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Utólag ?
2018. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szivprobléma lehet belőle.Ha áramütés ér, jobb, ha bemész az ügyeletre, orvos lásson azonnal akkor is, ha nem érzel semmi bajt.
2018. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem történt utána komolyabb baj akkor valószínűleg nem lesz következménye.
2018. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyire. Rajtam egyszer egy fényképező 300V-os vaku kondenzátora sült ki. Fél karom lezsibbadt, szerencsére más bajom nem lett. De ha csak egy pillanatra megcsípett, az nem hiszem, hogy komoly gondot okoz.

De azért az áramütéstől számított 24 órán belül nem árt, ha vannak körülötted, vagy ha a legkisebb bajt is érzed, mentőt hívsz.

2018. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
engem rázott már rendes áram a szíveden ne menjen át az a fontos illetve azt hiszem 24-72 óra vagy valami ilyen időközben lehet szív dolog menj be ügyeletre nyugodtan befekszel és vizsgálnak
2018. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Természetesen a tápegység áramtalanítva volt. (Gondolom egy feltöltődött kondenzátor rázott meg. )" Tehát biztosan nem a 230V válto rázott meg? Mert akkor szo sincs megrázásrol. Egyen nem ráz hanem üt!!!!! Egészen más élettani hatás. Ha az áramütést követö percekben nem éreztél semmi rosszullétet, a ki/bemeneti pontok nem égtek nagyon meg akkor semmi bajod nem lesz!

(Aki 3d nyomtatoban kotorászgat azért elötte tanuljon már egy kis fizikát!!!!)

2018. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!