Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Àllandó vérnyomás figyelé...

Àllandó vérnyomás figyelésròl le lehet szokni? Ez már mentális gond? Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Egyre jobban aggódom az ingadozó vérnyomàsom miatt.Utàlom megmérni mert szorongok tőle hogy magas lesz.De ha nem mérem akkor meg attól szorongok.Éjjelente is méregetem.Kezdek belehülyülni úgy érzem.Ki lehet jönni ebből?Valójàban hànyszor célszerű mérni? Lehet attól magasabb mert sokat gondolok erre?Màrmint a sok méricskélés feljebb viheti?
2018. febr. 6. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell naponta méricskélni, ha kóros a vérnyomásod, akkor is elég reggel és este megmérni.

Ha már éjjelente is méregetsz, akkor sürgősen el kell zárni előled azt a vérnyomásmérőt, ez már beteges.

2018. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ingadozó.115-160 között mozog, de ez időszakosan.Tehát van havonta pár nap, mikor nagyon felugrál, ráadásul napszakonként is elég eltér.Estefelé meg hajnalban magas, napközben normális.Gyógyszereket szedek, Orvos szerint nem olyan rossz a vérnyomásom , még vizsgálódnak mitől ingadozik, de doki szerint nagyon rá stresszelek, ami igaz is, de hát néha elég rosszul vagyok mikor felmegy.Ezért mindig lesben állok és ha látom hogy emelkedni kezd, már parázok.
2018. febr. 6. 16:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy már elég komoly betegségtudat alakult ki nálam az utóbbi hónapokban pedig már évekkel ezelőtt is ez volt a gond, de nem érdekelt ennyire és voltak jó időszakaim mikor alig voltam rosszul.Ez nálam ilyen hullámzó jelenség...
2018. febr. 6. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!