Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS-ben (irritábilis bél...

IBS-ben (irritábilis bél szindróma) szenvedőknél a fokozott bélmozgásnak milyen jelei mutatkoznak, szubjektíve mennyire érezhető maga a hiperaktivitás?

Figyelt kérdés
A kérdésem igazából arra irányulna, hogy tapasztalt-e már valaki olyat, hogy a köldök alatti területen szinte a szó szoros értelmében remegést tapasztal ebből kifolyólag? Nem fáj de elég sokszor van naponta,pár mp-ig tart és erős remegésként élem meg, kb. olyan mintha lenyelt volna az ember egy mobilt kis túlzással, nem az egyébként többé-kevésbé normális kortyogásként érzékelhető... Fekve talán még rosszabb, sokszor nem tudok visszaaludni emiatt már. Tapasztaltatok már hasonlót?
2018. febr. 6. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem szenvedek ettől a betegségtől, de ha ez nálad fokozott bélperisztaltikával jár, akkor ez okozhat ilyet. Azt nem tudom mi lenne rá a megoldás, de gondolom jársz emiatt orvoshoz, vszínű jobban ért hozzá mint itt a GYK-n bárki :) mondd el neki a panaszodat, ő azért van hogy segítsen neked
2018. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Indítottam a dolgot, a körzeti orvos mindenesetre még nem hallott ilyet amit én érzékletes hasonlattal leírtam. Lekopogom mostanra csökkent de igen vacak érzés, aludni nem tudtam tőle napokig. UH, labor indul, meglátjuk...
2018. febr. 7. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint még nincs IBS diagnózisod? Nem voltál még gasztroenterológusnál? Miből gondolod hogy IBS-ed van?
2018. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, a márciusi tükrözés után lehet többet mondani csak a tünetek inkább arra hajaznak mint az organikusra (igen erős frontérzékenység, fokozott gastrocolicus reflex, a nap első felében rosszabb, nagy stressznyomás alatt vagyok).
2018. febr. 9. 16:52
 5/5 Kri76 ***** válasza:
Bocsi, valamelyikőtöknél, akinek van IBS-e, van olyan közületek akinek nincs hasmenése? (Soha) Inkább székrekedése?
2019. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!