Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valamiből hiány lehet a...

Valamiből hiány lehet a szervezetemben vagy nagyobb a baj?

Figyelt kérdés
Újabban azt veszem észre,hogy nagyon hullik a hajam főleg hajmosáskor. Váltottam sampont és balzsamot is olyanra ami összetevők szempontjából kíméletes a hajnak de semmi javulás. Amúgy nem elvékonyodott vagy száraz vagy túl zsíros csak nagyon sok kijön fésülködéskor. A körmeim is olyan furák lettek, a bőr körbe folyton beszakad,a körmöm letörik gyakran 2 rétegű lesz(ezt remélem értitek)! Nem tudom mit tegyek rengeteg vitamint eszek zöldség-gyümölcs formájában de semmi! :( Lehet komolyabb a baj és orvoshoz kellene mennem?

#vitamin #hajhullás #töredezett körmök
2018. febr. 9. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Okozhat ilyesmit a sok stressz, vagy valamilyen betegség is. De első körben szerintem szedj vastablettát, mert vashiány is lehet. (Ennek további tünete pl. a fáradtság is.)

Ha egy-két hónapon belül nem rendeződik, akkor menj el bőrgyógyászhoz.

2018. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. febr. 9. 18:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy ha veszek a patikába vastablettát akkor mindig ugyanazt vegyem vagy lehet mindig más márkát?
2018. febr. 9. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Én még csak nemrég kezdtem szedni, de másodjára is ugyanazt vettem (NeoFerro Folgamma, vényköteles). Nemsoká megyek laborba, többek között a vasszintet is ellenőriztetni - ha okés, akkor nem szedem tovább, ha nem okés, akkor szerintem maradok ugyanennél.

Én nem hajhullás miatt kezdtem el szedni, hanem fáradtság miatt, és egy hónap alatt lényegesen jobban érzem magam. Mondjuk szedek más ásványi anyagokat és vitaminokat is, ezek összesített hatása is lehet.

Jut eszembe, szelént is szedhetsz, úgy emlékszem, annak is jótékony hatása lehet. Én azt már cseréltem, a második alkalommal organikus szelént vettem (BioCo), állítólag ez jobban felszívódik.

2018. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!