Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha Scheuermann-kórom van...

Ha Scheuermann-kórom van kötelező az orvosi fűző?

Figyelt kérdés

A hátam illetve a gerinccemmel sok probléma volt/van..

13èvesen mondták rá ,hogy az enyhèbbnèl nagyobb púpos testartás..gyógyúszásra kell járnom...fèl èv múlva kell mennünk kontrollra..azaz márciusban mennem kell..na ès akkor jöjjön a lènyeg..nekem az osztályfőnököm tesitanárunk is (illetve ő is tanít a kissebbeknek gyógyúszást) ő vette èszre,hogy gyengusz a hátizmom....ès mostanában sokat panaszkodtam ,hogy fáj a hátam mindenütt. A gyógyúszó tanárainkal közösen beszèltünk erről(èn ofőm ès az edzőm)hogy mièrt lehet ès felvetettèk a Scheuermann kórt..annak ugye vannak ilyen "tesztjei"amit az emberek magukkal tudnak csinálni,hogy lehet-e esèly az egyik olxan volt hogy hasra kelllet fekudnom es a karomat elore nyujtnom..ha latszik a pupossag van ra esely..es eleg durvan latszott(lefotózták 😬)

Szoval ha megyünk es kiderül hogy ilyen van akkor tenyleg kellhet a fűző??(ezt mondtak nekem h olyankorr turi felirjak..)

14/L



2018. febr. 15. 18:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit talán mèg hozzátennèk az az,hogy a gerincferdülésem nem javulhatott...sőt mèg görbènek is látom magam..:/(az első vizsgálatnál nem láttam annak magam)
2018. febr. 15. 18:12
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Scheuermann kórról annyit, hogy van olyan kór, hogy az ember ideges, mert attól fél, hogy egy kasa bámulja.

Ha fáj a hátad, akkor hátedzés kell

pl felhúzás

Nincs olyan, hogy gyógyúszás, gyógytorna, olyan torna van ami erősíti a hátat és ami nem. Ezek nem erősítik.


Ha értelmes dolgokkal akarsz gyógyulni:

youtube upright health, athlean-x, scott hermann


A fűzőtől csak nem fogod használni az izmaidat és rosszabb lesz. Magyar egészségügyet és öregebb edzőket messziről kerüld

2018. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Bizonyos gerincbetegségek esetén szükséges a fűző viselése, ha nem szeretnél tartós elváltozást, fájdalmat, vagy műtétet. Az egészség a legfontosabb. Ne ilyen oldalakban bízz, és keress válaszokat, hanem próbálj meg az orvosodban megbízni, ő többet tud erről a témáról, mint tájékozatlan idegenek. A kislányom is fűzőt hord, bár nem erre a kórra. Gyógyulj meg, ha az kell hozzá, akkor fűzőben! Sok sikert!
2018. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na az ilyeneket kell kerülni, mint előző. Semmi konkrétum csak talán, bizonyos, más mondta, és a műtéttel való rémiszgetés ...
2018. ápr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!