Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális hogy 13 évesen szúr...

Normális hogy 13 évesen szúr a szívem?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja kezdett el szúrni a hasam tájékán néha-néha csak úgy. Pl ez volt este aztán elmúlt, aztán másnap délutánra megint előjött... de volz hogy napokig nem is volt ilyen, de lehet hogy pár hétig sem. Kb 1 hete kezdett a jobb felem a mellkasomnál szúrni, mikor felüléseket csináltunk, egyszerűen nem tudtam többet megcsinálni, mert beszúrt. Volt egy este mikor le kellett feküdnöm mert egyszerűen mozdulni sem tudtam, szúrt az egész felsőtestem, a hasam, a mellksom, minden. Ez 1-2 órán keresztül folyamatosan. Aztán 1-2 napja a szívemnél is szúr. Mitől lehet ez? Oké hogy beszorult a levegő na de kb 1 hónapja? Ez még normális? Olyat is hallottam, hogy stressztől. Ez lenne a valószínű, mert 8.-os vagyok, itt volt a félév és sokat kellett tanulnom, emiatt sokat sírtam stb... aztán a kutyám is meghalt, meg a nyuszim egy kicsit régebben. :( Lehet a stressztől?

2018. febr. 19. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet stressztől igen. Mindenképp menj el a háziorvosodhoz, hogy megvizsgáljon! Lehet más probléma is.
2018. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a mellkasi (szegycsont környéki = cicik közti legmagasabb csontrész) szúrás 99%-a a stressz miatt van. túlterheltség, nyomás, lelki okok miatt van.

a szívproblémák sokkal komplexebb tünetekkel járnak, mint a szúró érzés.

a fájdalom oka lehet a stressz, a reflux, a beszorult levegő is.

nem hiszem, hogy egy beszorult levegő ilyen sokáig tüneteket okozna, de a gyomorsav, reflux, rossz emésztés simán lehet ok, meg a szorongás, stressz is.

elsőként a táplálkozás megváltoztatására kell tenni próbát (utána kell olvasni a neten a túlzott savképződésnek) vagy a stressz - ezen meg töprengeni kell, önelemzés, helyzetelemzés, sor kérdések és őszinte válaszok...


a lényeg - biztosan nem szívproblémák okozzák ezt, ezért ne aggódj :)


amúgy olvastam a "meghasadt szív" tüneteiről, igen, ezért fájhat a szíved... hogy elvesztettél valakit, a kis kedvencet. de tedd fel a kérdést - boldog élete volt a kiskutyának, nyuszinak? ha kutyi, nyuszi lennél, nem így szeretnéd tölteni azt a pár évet ahogy nekik jutott? és meglátod, ha átgondolod, már nem is olyan szomorú az egész. nekik szép volt, az elmúlás együtt jár az élettel. mindenki elmegy, kérdés az, hogyan élt. ha boldogan, jó létben - a legjobb volt minden.


+ keresd a boldogságot. a jókedvet. és a nevetési lehetőségeket :)

2018. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egyél magnéziumot
2018. márc. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!