Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 1,5 evesen be kell adnom a...

1,5 evesen be kell adnom a kisfiamat bolcsibe, mert dolgoznom kell. Nem korai ez meg? Megszakad a szivem, ha erre gondolok.

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat varnek elsosorban, esetleg bolcsis nevelok is irhatnak, hogy milyen egy masfel evesnek a bolcsi.Nem viseli meg oket nagyon?

#bölcsőde #1.5 eves baba
2014. jan. 13. 04:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az off-ért, de erre én is kíváncsi lennék..., az én kisfiam 16 hónapos lesz mikor bölcsibe megy, vissza kell mennem dolgozni sajnos. A védőnőnk azt mondta egyébként, hogy ez teljesen jó kor elkezdeni a bölcsit, augusztusban el kell vinnem az orvoshoz, kapunk valamilyen immunerősítőt, hogy egy kicsit könnyebben vészeljük át az elejét. Bocs, hogy nem tudtam segíteni!
2014. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2 éves kora előtt ment bölcsibe (1,5 és 2 éves kora között félúton).

Ha vissza kell menned dolgozni, mert pl. kell a pénz vagy nem vár rád a munkáltatód és jó állásod van stb. akkor legyél erős. A családért, a kicsiért hozod meg ezt a döntést és a kényszer nagy úr. A sírással magadon sem segítesz, de a kicsinek is megnehezíted az elválást.


Tényleg sokat számít szerintem az, hogy milyen "felfogással" indulsz neki. A pénz nagy úr, ha menni kell, akkor legalább igyekezz a jó oldalát megtalálni. A beszoktatásnál ha a kisfiad azt érzi rajtad, hogy minden egyes reggel "megszakad a szíved", akkor bizony nehéz lesz neki az elválás és épp te leszel az, aki ezt megnehezíti számára.

Ha viszont azt látja rajta, hogy szereted őt, de ki tudtok alakítani egy reggeliu rutint, mindig ugyanabban az időben mész érte stb. akkor könnyebb lehet talán.


Olyan bölcsődét válassz, ahol vannak ilyen korúak is többen, ahol lehetséges a több hetes beszoktatás is (hiszen nem tudhatod előre, hogy a kisfiad könnyebben vagy kicsit nehezebben fogja fogadni a változást), ahol törekszenek a fokozatosságra.


Érdemes a beszoktatást előbb kezdeni, mint az "éles" munkavégzés. Én egy hónappal előtte kezdtem, így volt idő mindkettőnknek megszokni az új élethelyzetet.

Igen, nekem is- hihetetlen, de kettőnk közül valószínűleg én voltam az, akinek nehezebben ment, de nagyon igyekezni kell ezt nem mutatni a kicsi felé.


Sokat tudsz tenni azzal is pl. ha gyakran sétáltok a bölcsi felé és mesélsz róla, ha bementek vele is szétnézni, ha otthon is mondogatod, hogy mehet gyerekek közé játszani, ha viszed vele a kedvenc állatkáját, ágyneműjét, játékát, cumiját, pohárkáját stb.- olyan dolgokat, amikhez kötődik. Ha még nincs ilyen, akkor mindenképpen nevezz ki egy alvós állatkát, amit addig meg tud szokni és hurcolhat magával. Jó ötlet lehet egy kis plüss állatkás hátizsák, benne a kincsekkel, nekünk ez is bevált.


Nem tudom, hogy most mennyire szoktatok kimozdulni, más gyerekekkel találkozni, társaságba járni és ott hogy viselkedik a kisfiad.

Esetleg a hátralévő közösen töltött időben érdemes próbálkozni azzal, hogy pl. együtt mentek játszóházba és látótávolságban, de hagyod egyedül játszani. Vagy ha van kis barátja, akkor azzal együtt menni és te igyekezz a háttérben maradni egyre többet.


Egyébként nem, nem viseli meg, ha nem látja rajtad, hogy ezt te szörnyűségnek éled meg.

Természetes, hogy van sírás- nálunk is volt- de ahogy bemegy a csoportba, máris sok az érdekesség és a sírás csak anyának szól.


Fontos még a napirend kialakítása. Érdeklődj a bölcsiben, hogy ott mikor vannak az étkezések, alvások és lassan kezd az ottoni rendet is úgy alakítani, hogy ahhoz hasonlítson. Pl. ott általában 1/2 12-12 között szokott lenni ebéd és aztán van alvás- ha otthon ez későbbre esik, akkor minden nap 10 perccel hozd előrébb- ilyesmire gondoltam. Ugyanígy a reggeli felkelést is- ne érje szegényt váratlan meglepetésként a korai kelés, mert neked menned kell dolgozni- szokjatok hozzá a reggel 7hez- így hidd el, hogy a korábbi tízórai és ebéd is menni fog.


A gyerektársaságtól sokkal gyorsabban lefáradnak a kicsik- otthon ez nem mindig jön össze- ilyen hidegben is legyetek sokat levegőn, mozogjatok, sétáljatok.


Ugye a pici már tud önállóan menni? Ez nagyon fontos lenne neki, ennek hiányában én azért kétszer is meggondolnám a bölcsikezdést.


Az jutott még eszembe, hogy azért arra is gondolhatsz, hogy tőlünk nyugatabbra általános, hogy nincsenek otthon a kicsik 3 éves korukig- mégis a többség ott is normális felnőtté válik :)

Azt vettem még észre az ovis kisfiamnál, hogy a bölicsiért cserébe viszont az ovis beszoktatás pikk-pakk ment, más kicsivel meg ott sírt az az anyuka, ako p. 4 év után nem akart leválni a gyerekéről.

Az első időkben sokat segített neki az ovis szocializációban, a barátkozásokban az is, hogy már tudta az "intézményi rendet", pl. hogy jele van, hogy napos van stb. Ez is nagy segítség lehet később.


Ha van lehetőséged kezdetben fél napos vagy 6 órás stb. elhelyezésre, akkor az is sokat jelent- az első 2-3 hónapban biztosan nem hagynám este 5ig ott, hanem igyekeznék a délutáni alvás, uzsonna után elhozni vagy ha ezt apuka, nagyszülő, testvér tudja megtenni, az is nagyon jó.


Szép napot és sok sikert- hidd el, pár hónap múlva már megugorjátok ezt az akadályt is.

2014. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom 2 éves lesz egy hónap múlva és egy hete kezdtük a bölcsit, valóban igaza van az előttem szólónak a TE hozzáállásod határozza meg a gyerek viselkedését. Én próbáltam minél többet mondogatni hogy hova fogunk menni, miért de anya megy érted, ne sírj!! Nem könnyű de ebbe még senki sem halt bele :) Minél kisebb annál könnyebben olvad bele az új helyzetbe. Nekem ez a tapasztalatom. Jobban érzik magukat a kortársaival!!!!
2014. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom mindannyiotoknak a valaszokat, kedves 2-es valaszolo, Neked kulon koszonom, hogy ennyi idot raszantal, es ilyen reszletesen leirtal mindent!Nagyon sokat segitett!

Meg nem tud onalloan menni a picurkam, de a bolcsiig meg van 5 honapunk, addigra biztosan elindul, mert, ha fogjuk a kezet, mar nagyon szepen setal.

Minden tanacsot megfogadok, remelem, nem lesz olyan rettenetes.Es, elotte nem mutatom majd, hogy mennyire nehez lesz nekem otthagyni Ot...

2014. jan. 13. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam pont másfél éves, múlt héten volt a beszoktatás a bölcsibe, elvileg 2 hét, de a fiam annyira jól érzi ott magát hogy azt mondták, menjek haza, ha gond van akkor hívnak. Itthon ülök hogy kéznél legyek, de nincs vele gond, imádja. Első napon már megette a kenyeret (itthon csak a sajtot/felvágottat pecázza le róla), mond új szavakat, megtanult csúszdázni, és odamegy a többi gyerekhez játszani, ez nagy fejlődés így hirtelen. Ja és simán alszik a többiekkel együtt, pedig itthon gondok vannak a délutáni alvással. Estére nagyon elfárad, végülis egész nap pörögnek :) Tényleg nagyon tetszik neki (még), de az immunerősítés tényleg fontos, 3 nap után itthon van mandulagyulladással...
2014. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi Neked is a hozzaszolast, ez igazan megnyugtato, remelem, nalunk is konnyen fog menni!:)
2014. jan. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!