Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mit tudnék...

Mit csináljak? Mit tudnék csinálni ez ellen?

Figyelt kérdés
Rengeteget segítek mindenkinek a környezetemben. Szüleimnek, testvéreimnek, barátaimnak. Én magamat egy kedves embernek tartom, mert ha másokért csinálok valamit (pl ajándék) azt maximálisan próbálom megcsinálni,cserébe nem szoktam várni semmit. És itthon is rengeteket segítek, amit annyira nem szeretek, de ha tudom, hogy ettől könnyebb lesz valakinek, akkor megjön hozzá a kedvem. Viszont kifáradok. Nem csak fizikailag, egyszerűen nem tudom elviselni, hogy van még valami amit nem csináltam meg (ezek csak olyan apróságok amik senkinek, sehova nem számítanak még talán nekem sem, de mégis ez az érzésem). De ami a legrosszabb, hogy idegeskedek. De állandóan. Hogy mi lesz, ha ezt nem csinálom meg (amikor senki sem várja el, hogy megcsináljam), és mostmár beképzelek dolgokat is. Én nem bírom a veszekedést, a szüleim viszont tényleg nagyon ritkán szoktak veszekedni, de ezek nem komoly veszekedések. Viszont én nagyon komolyan veszem. Van, hogy beképzelem, hogy veszekednek. Számtalanszor volt olyan, hogy azt hallottam, hogy üvöltöznek és senki meg sem szólalt. Ez az idegeskedés már az egészségemre is ráment. Rengetegszer fáj a fejem, szédülök. És szinte biztos vagyok benne, hogy a folytonos idegeskedés miatt van. Mit tudnék csinálni ez ellen?

2018. márc. 12. 20:52
 1/2 Kreatav ***** válasza:
Magadra is haggyál időt, ha mindig átveszed más problémáit akkor neked rosszabb lesz, és ők sem tapasztalják meg a problémát és így nem tanulnak belőle...mondd a szüleidnek hogy egy fél óráig egyedül szeretnél lenni a szobádban vagy el akarsz menni sétálni és kiüríteni a fejed.
2018. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Niki8081 válasza:
Szerintem keress egy jó pszichológust, ő biztosan tud jó tanácsokat adni. Akár online is találhatsz és beszélgethetsz vele. Még időben meg kellene állítani, hogy nehogy teljesen kényszeressé válj. Próbáld meg valamivel lefoglalni magad és ne másokkal foglalkozz! Csinálj dolgokat csak a magad örömére. Menj el otthonról többször!
2018. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!