Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fázáshoz hozzá lehet szokni?

MuSky kérdése:

A fázáshoz hozzá lehet szokni?

Figyelt kérdés

főleg alvás közben de általánosságban is érdekel.


azt olvastam az ideális hőmérséklet az alváshoz 18,3 fok mert a testhőmérséklet a mélyalvás közben alacsony (gondolom főleg a rem fázisoknál) és csak az ébredéshez közeledve kezdünk el melegedni amivel elvileg az agy jelzi a szervezetnek, hogy ideje felébredni.


valószínűnek a sokkal melegebb közegben való alvás felborítja ezt a balanszt


én kb 22 fokban érzem komfortosan magam és fokozatosan próbálok egyre hidegebben aludni, nem elsősorban az egészség miatt hanem kíváncsi vagyok ha hozzászokok vajon nap közben is kevésbé fog zavarni a hideg?

vagyis ellenállóbbá tehet, deszenzitiválhat?



2018. márc. 15. 11:52
 1/7 A kérdező kommentje:
valószínű*
2018. márc. 15. 11:54
 2/7 anonim ***** válasza:
A test hőmérséklete 36,5 fok. Az, hogy hidegebb a test alváskor, nem azt jelenti, hogy 20 fokosra lehűl, hanem azt, hogy pl. 36,4 fok lesz. Itt nem sokat szól bele az, hogy 22 fokban, vagy 18-ban alszol, mert úgyis betakarózol.
2018. márc. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fázáshoz nem lehet hozzászokni, de ha edzett, egészséges ember vagy, akkor nem fogsz fázni pár fokkal hidegebb hőmérsékleten sem. Én valamikor egész télen nem fűtöttem évekig, és nem fáztam. De akkor sokat voltam a természetben, sokat sportoltam, és ilyenkor már rendszeresen úsztam tavakban. A barátaim eszkimónak hívtak.

Ma már én sem bírom a hideget. Elpuhultam, ellustultam, felszedtem pár kilót, és közel sem érzem magam olyan erősnek és egészségesnek, mint 20-25 éve. Ma már belehalnék ilyenkor a fürdőzésbe, és ilyen időben fázom én is.

2018. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó az én testhőmérsékletem alapállapotban 35,7-36

18 fokban alszom, vagy 16, ha nagyon hideg van kint, mivel főteni nem szoktam


reggel 34,2-t mutat a hőmérő, múltkor a nagy hidegben fűtöttem és 21 fok volt a lakásban, reggel 35 fokot mutatott a hőmérőm ;)


Kérdező, igen, hozzá fogsz szokni a hideghez, én azért nem fűtök, mert 2011-12ben nem volt rá pénzem, azóta meg nem fázok ;)

2018. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nálunk a többi szobát fűtik, csak én veszem lejjebb a radiátort az enyémben mert nem akarom túlságosan óvni magam


igen az logikus, hogy az általános erőnlét is befolyásolja nem csak az mennyit vagyok hidegben, végül is egy gyengébb szervezetnek biztosan megterhelőbb elviselni és így jobban is érzi


a tavakban úszás is jó ötlet, ha néha ér egy ilyen nagy sokkhatás akkor a kisebb különbségek már kevésbé fognak feltűnni


meg a mindfulness is érdekel, az a tudatod készíti fel arra, hogy nyitottabb legyen az élményekre

2018. márc. 15. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze-persze "évek óta nem fűtök..." ha-ha-ha :D
2018. márc. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó, nem tudom, mi olyan vicces, azért nem nyugat Szibériában lakunk, hogy feltétlen fűteni kelljen

17-19 fok van a lakásban télen, és kb csak aludni járok haza, de pl most se vagyok felöltözve, 18 fok van és nem fázok - franc se fog fűteni


nyilván -15 fokokban van itt is némi fűtés (1 db olajradiátor és egy infrapanel), de 15-16 fok volt a 2 héttel ezelőtti hidegben idebent

2018. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!