Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék tesómon?

Hogyan segíthetnék tesómon?

Figyelt kérdés
18 éves fiú. Óvis kora óta folyamatosan történik vele valami. Agyödéma,lábtörés ahol a lábszár és a szárkapocs is törött lemezelni,csavarozni kellett. Felreped az álla,új törés,ledarálta az ujját amputálni kellett neki egy új percet. Amellett rengeteg allergiás reakció és az orvosok persze csak találgatnak. Az édesapánk alkoholista amit nagyon fáj beismerni. Anya mindent megtesz értünk. Én lassan 2éve hogy külföldre költöztem. Anyagilag támogatom őket. Mert hát otthon nem valami fényes a helyzet. Tesóm idén végez a suliba. Utána ő ki szeretne jönni hozzánk. Neki ez egy menekülés apától. Anyával együtt költöznének ki. Mert az állandó vita,veszekedés ami otthon van az szörnyű. Anya már régóta el szeretne válni de apa azzal fenyegetőzik hogy öngyilkos lesz. Anya meg nagyon lelkis. Lehet ez a sok minden ami a tesómmal történik lelki eredetű? Hogyan tudnám kicsit kizökkenteni ebből a helyzetből még otthon van?

2018. márc. 15. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is lehet hogy lelki eredetű. Amúgy az ilyeneknek elég egy kis környezetváltozás és soha többet semmi baja sem lesz.
2018. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia Kedves Kérdező

tesódnak igen szüksége lesz rád , akkor segits neki

hogy hogyan csak megtudod gondolom ,

anyagilag stb


szüleidnek lehet jó lenne a családterápia?

és apud ha öngyilkossággal fenyegetőzik az nem jó jel

szerintem pszihológus kell neki

2018. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha tudja, hogy támogatod őt/őket, az már nagy segítség. Ha meg már el is kezditek tervezgetni a kiköltözést, akkor még jobb lesz, arra fog jobban figyelni.

Én annyit javasolnék ezzel kapcsolatban, hogy apátoknak ne mondjátok el, mert eléggé esélyes, hogy emiatt is "bevágja a hisztit", azaz elkezd fenyegetőzni. Ez pedig manipuláció, semmi más. Tudja, hogy anyukátokra ezzel tud hatni, ezért csinálja a válás emlegetésekor. Ez tulajdonképpen egyfajta bántalmazás, erőszak, akkor is, ha szó szerinti fizikai bántalmazást nem követ el. A lelki bántalmazás ugyanolyan. Ő akar uralkodni anyukátokon (meg lehet, hogy az öcséden is), és ezzel a zsarolással tudja "uralma alatt tartani".

Szóval tartsátok titokban, vigyázzatok, hogy ne szóljátok el magatokat (pl. egy veszekedés során ne hangozzon el, hogy "úgyis elmegyünk innen" vagy ilyesmi). Körültekintően, óvatosan kell intézni mindent (repjegyek, szükséges cuccok összekészítése stb.), hogy ne fogjon gyanút.

Vagy esetleg B variáció: csak annyit tudjon, hogy látogatóba mennek hozzád pár napra. De ezt csak akkor, ha teljesen biztos, hogy nem akadályozza meg bármilyen ürüggyel (pl. pont előtte pár nappal betegszik le, vagy lelki terrort alkalmaz).

2018. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2018. márc. 16. 04:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!