Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a drogfüggő...

Hogyan segíthetnék a drogfüggő barátomnak?

Figyelt kérdés
Pár hete ismertem meg egy online chatben depressziós embereknek és azóta sokat beszélünk. Nem beszél soha arról, hogy mi történt mert túlságosan fáj neki, és én tiszteletben tartom a döntését, de a fájdalmai elnyomásának reményében drogokhoz fordult. Minden nap minden percében be van állva a drogoktól, és nem tudja abbahagyni. Pár napja megpróbálta, de egy napnál tovább nem bírta. Tegnap hányt is de nem tudja abba hagyni. Minden nap megpróbálom lebeszélni de nem megy. Hogyan tudnék neki segíteni úgy, hogy csak telefonon keresztül tudok vele beszélni? Nem akarom, hogy belehaljon a függőségébe :(

2017. szept. 30. 23:43
 1/2 anonim válasza:

Szia! Látom nem kaptál választ... Nem tudom,hogy azóta javúlt-e a helyzet de azért szeretnék segíteni. Lebeszélni nem tudod róla,csak szembesíteni a drogok hátrányaival,amik tények. A tényeket vagy elfogadja,vagy nem. Az a baj,hogy hiába vagy(gondolom) fontos számára,a drog iránt érzett késztetése elnyom minden emberi érezést...(tapasztalatból beszélek)

Amíg Ő nem akar változtatni az életmódján addig nem fog menni neki.. mivel ezt Neki kell akarnia.

Azt tanácsolom,hogy írj egy kézzel írott levelet neki,amiben összeszeded az összes mondani valódat számára és megkéred,hogy orvosi segítséggel próbáljon meg leszokni,de a legfőképpen azt,hogy SZERETED,mivel az hiányzik az életéből,a szeretetet pótolja a droggal. Biztosan megfogja érinteni lelkileg, ha elolvassa és talán fordulópontot is jelenthet az életében.

Jómagam is függő voltam,nekem így tudtak segíteni a hozzátartozóim,rokonaim.Mert legbelűl tudtam,hogy romokban vagyok és csak arra vártam,hogy valaki megértéssel,a kezétnyújtva fogadjon a bizalmába mindenféle ellenségeskedés nélkűl...

Remélem tudtam segíteni. :)

2017. dec. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Azóta kicsit változott a helyzet, sokat beszéltem vele és végül belátta, hogy így nem élhet, és most próbál leszokni. De azért majd lehet, hogy megpróbálom azt tenni, amit javasoltál, hátha segít :)
2017. dec. 10. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!