Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi lehetett? A melegtől volt?

Ez mi lehetett? A melegtől volt?

Figyelt kérdés

Igazából rég történt de eszembe jutott és most érdekel :D

Az történt, hogy nyáron voltam lovagolni és nagyon meleg volt. Ittam sok vizet, tehát ezzel nem lehetett probléma. Lovaglás közben semmi bajom nem volt. Visszafelé vezettük a lovakat, amikor nagyon megszédültem és hányingerem lett, úgy éreztem hogy ott elájulok. Leültem a fűbe a lovat meg elengedtem. Nem akartam mert féltem hogy elmegy, de muszáj volt mert nem bírtam állni, a lábam nem tartott meg. Szóval ültem a fűben, néztek rendesen, aztán valaki helyettem visszavezette a lovat, nekem segített egy lány eljutni vissza a tanyára, és leültem az árnyékba. A hideg futkosott rajtam, és még mindig nagyon hányingerem volt és szédültem. Ezután megittam egy csomó vizet, és kb 20 perc múlva jobban lettem.

Furcsa, mert voltam már olyan helyzetben hogy melegebb volt, de mégsem volt semmi bajom. És az is fura hogy lovaglás közben meg nem volt semmi probléma..

Amúgy szédülős vagyok, ha felállok akkor nagyon el tudok szédülni. Bár ennek nem hiszem hogy sok köze van hozzá.

Szerintetek ez mitől lehetett? A melegtől? Valószínűleg, de érdekel a véleményetek :)



2018. ápr. 10. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Életkorod?
2018. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok (nemsokára 15) és lány
2018. ápr. 10. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszoknál gyakran előfordul, átalakulóban van a tested lelked. Nekünk is van egy leányunk, 15 éves. Vele is előfordult már. Ha gyakori, akkor érdemes orvos véleményét kikérni.
2018. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetett pánikroham is.

És az, hogy ittál (elég) vizet, még nem garancia arra, hogy a nagy meleg ezzel el van intézve. Ilyen alapon +90 fokban is korzózhatnánk egész nap vizet szopogatva, pedig nem.

2018. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!