Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb hány nap után ájulok el,...

Kb hány nap után ájulok el, ha napokig nem eszek semmit?

Figyelt kérdés
Nem, nem önkínzás céljából kérdezem. Napokig nem ettem semmit, és nem is voltam egy ideig éhes, majd rámtört a zabálhatnékom és kirámoltam a hűtőt...ezzel az a baj, hogy bűntudattal járt.

2018. ápr. 14. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az függ a külső körülményektől is, mint pl. milyen meleg van stb.
2018. ápr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, sok mindentől függ.

Milyen kint az időjárás, hány kiló vagy, van-e valamilyen betegséged stb. Ha elég vizet iszol és van némi súlyfelesleged, sokáig bírja a szervezet, akár egy hónapig is. Ezt egyébként böjtölésnek hívják, és sokan böjtölnek különböző okok miatt, lehet az vallási ok, fogyás vagy az egészség javítása. Hosszabb böjtöt azonban nem ajánlott orvos kikérdezése nélkül végezni, mivel kockázatos lehet, ha valakinek olyan betegsége van, amit negatívan befolyásolhat, ha az illető huzamosabb ideig nem jut táplálékhoz.

2018. ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

158 cm vagyok és 46,5 kg, de nem rég (1-2 hónapja) 50 kg voltam.

Nincs betegségem, viszont hajlamos vagyok pánikrohamokra.

2018. ápr. 14. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
A magasságodhoz képest a jelenlegi súlyod az egészséges súly alsó határán van, remélem nem akarsz többet fogyni. Főleg ne ilyen drasztikus módszerrel, hidd el, nem éri meg, mert a szervezetnek nem tesz jót, ha napokig nem eszel, utána pedig bezabálsz.
2018. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig se szerettem volna fogyni - sőt, mi több - inkább hízni szerettem volna, olyan 52-54 kg-re. De, mivel nincs étvágyam, hagytam a francba az egészet.
2018. ápr. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!