Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel tudnám megnövelni a...

Mivel tudnám megnövelni a pajzsmirígy működésemet, a tesztoszteron szintet? (nincs alulműködésem, csak jó lenne ha a határokat feszegetné a pajzsmirígy működés, mivel akkor gyorsabb anyagcsere lenne)

Figyelt kérdés
Illetve itt nem csak a pajzsmirígy működésre kéne valami javítás, hanem hogy a vérben több aktív hormon legyen. Azt olvastam, hogy a fokhagyma erre jó, de akkor minden nap egyek meg egy-két gerezd fokhagymát? Csak az a baj, hogy most is antibiotikumot szedek (átmeneti torokgyulladás, bár ez lehet cseppet beindította a pajzsmirígyemet).
2018. ápr. 16. 19:59
 1/3 A kérdező kommentje:
A napi jód bevitelem olyan 200-300 mikrogramm, a szelén pedig 100-150 mikrogramm (szedek szelén-jód tablettátt, plusz multivitamint, plusz B-komplexet, és E vitaminból olyan 400mg-ot) E mellett alacsony keményítőt viszek be és cukrot nem fogyasztok, hogy ne legyen magas az inzulin, mivel az nem tesz neki jót. Frissebb is vagyok és fogyok is, csak jobb lenne ha még gyorsab lenne egy kicsivel az anyagcserém.
2018. ápr. 16. 20:03
 2/3 anonim ***** válasza:

A fokhagyma ilyen hatásáról még nem hallottam...


Szelénből szedhetsz picit többet, napi 200 mcg-ot. Az segíti a T4 átalakulását T3-má.

Nagyon rövid ideig, azaz max. két-három hónapig szedhetsz esetleg napi 400 mcg-ot is, de annál tovább tényleg nem szabad. És 400-nál többet semmiképp, mert ez a biztonsági határ. Szóval ha a multivitaminodban vagy más készítményedben is van szelén, akkor azoknak a mennyiségét is számítsd bele a 400-ba, ill. ha eszel magas szeléntartalmú kaját, pl. tengeri halat, akkor aznap kevesebb szelént szabad csak bogyóban.


Egyébként meg nem biztos, hogy gyorsulni fog az anyagcseréd. Nekem alulműködik kicsit a pajzsmirigyem, ezért eszem a szelént is többek között; a "nagykönyv" szerint az alulműködés egyik lehetséges tünete a lassú anyagcsere - de a tünetek nem "kötelező érvényűek". Nekem sem lassú, teljesen normális.

2018. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még a tejoltó galajfű teáról halottam (azt is ki akarom majd próbálni). Elméletileg az összes mirigy működését javítja és a vese működését is. Mondjuk én naponta olyan 400-500mg koffeint beviszek, volt amikor 800mg-ot (tehát beszedtem egy nap 2x200mg koffeint tablettát meg 200ml főtt kávét is megittam, meg plusz fekete tea és az instant kávék. Ezt még csökkenteném mondjuk, de emiatt is szedek jódot és szelént, mivel ezek gátolják a felszívódásukat.
2018. ápr. 16. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!