Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne felejtsem...

Mit tegyek hogy ne felejtsem el, és ne okozzak magamnak folyton sérüléseket?

Figyelt kérdés

Egy eddig ismeretlen betegség miatt ( évek óta vizsgálnak de még nem találták meg a bajom ) nem érzem vagyis csak ritkán érzek fájdalmat, és folyamatosan sérüléseket okozok magamnak emiatt. Például túl forró fürdővíz, forró ételekkel összeégetem a szám, gondolkozás nélkül megfogom és leveszem a gáztűzhelyről a frissen főtt ebédet a tűzforró edénnyel, vagy kesztyű nélkül kiveszem a sütőből a tepsit meg ilyenek.


És a legidegesítőbb hogy mindenki csak azt ismételgeti, hogy de vigyázz, de vigyázz magadra, és nem értik meg hogy ha nem érzem hogy éget, eszembe se jut hogy az esetleg forró.



2018. ápr. 20. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt sem érzed, hogy forró, vagy érzed ugyan, de nem fáj?
2018. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt sem érzem hogy forró, csak azt hogy valami folyik a bőrömön, meg ha szilárd forrót fogok meg mint pl egy tepsi akkor is max egy kis csipkodást, ami ahhoz hasonló mint ha apró tűkkel gyengén szurkálnának. Ha meg pl kificamodik a csípőm, akkor az sem fáj, hanem akkor olyan az agyam ( nem tudom meghatározni hogy kb melyik részén ) de olyan érzés mint ha forró tűkkel szurkálnák.
2018. ápr. 21. 14:33
 3/4 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg minél figyelnesebb lenni, ha főzöl ne járjanak másfele a gondolataid, mert akinek fáj, ha megégeti magát még az is elfelejtkezik róla néha, hogy forró a fazék füle. Elhiszem, hogy nem lehet egyszerű, de nagyon figyelned kell, mert ebből komoly problémáid lehetnek.
2018. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pár napja is, forrasztópákával dolgoztam, és nem néztem oda mikor felvettem, és hát miért is ne, pont a forró felénél fogva vettem fel, és akkor vettem észre mikor már késő volt. Mondanom sem kell, az ügyeleten kötöttem ki, úgy összeégette a kezem. És az a furcsa hogy ezek a sérülések csak ritkán fájnak, de ha jön egy hidegfront mint pl ami most is jött, ilyenkor meg úgy fáj mindenem hogy szó szerint néha sírhatnékom van.
2018. máj. 19. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!