Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan felejtsem el az alváspa...

Hogyan felejtsem el az alvásparalízist?

Figyelt kérdés

Még mielőtt elolvasnád ezt a szöveghegyet amit ideírtam:

-14 éves fiú vagyok

-ha a válaszod annyi, hogy nem kellett volna: nem tudok változtatni a múlton, egyáltalán nem segítesz


Na szóval...

2 héttel ezelőtt ugyanezen az oldalon hallottam róla először. Érdekesnek tartottam, rákerestem, sokat olvastam róla, aztán megtaláltam a tudatos álmodást is. Nagyon le tud kötni az elme. 3 napra rá elalváskor sikerült nagyon ellazulnom, persze ezt akkor vettem észre amikor már nyaktól lefelé mitha semmim nem lenne. Kezdtem sejteni, mi folyik itt. Elengedtem magam, teljesen nyugodt volt, aztán nehéz lett a légzés, elkezdett remegni a szemem (ami persze normális, mivel a rekeszizmon kívül mindenem lebénult és REM fázisba léptem). Aztán rámtört egy pánikroham, elkezdett verni a szívem, én pedig visszatartottam a levegőt, hogy felkeljek. Sikerült, de nagyon nehezen aludtam el azon az éjszakán. Mint mondtam, ez pontosan 2 hete volt, azóta semmi, de most például eléggé félek, nem is értem mitől, mikor semmit sem láttam vagy hallottam. Nagyon jól párosul ez amellé, hogy amúgy is nehezen alszok... A gondolataim pár perce sikerül elterelnem, de amint ellazulnék (ami nélkül ugye nemigen alszok el) megijedek, és rántok egyet a karomon/lábamon. Minél többet beszélek róla annál rosszabb, de ezzel akkor is kezdeni kell valamit. 9-10 között alszok, azóta még jobban betartom, de mint láthatjátok eléggé sikerült most elcsúsznom, mivel fél egy elmúlt. A nagy tervem jelenleg az, hogy addig maradok fent amíg annyira fáradt leszek, hogy már nem fog érdekelni. Tudom, nem jó ötlet, de már mást nem tudok kitalálni.



2017. okt. 1. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor lefekszel kezdj el gondolkodni valami teljesen máson. Pl.a szextéma nekem nagyon eltudja terelni a gondolataimat :D de gondolhatsz másra is persze, valami jóra. Nagyon ráparázol, egyszerűen feküdj le ugyanúgy mint régen vagy hagyd bekapcsolva a tv-t. Hallgathatsz zenét vagy valamilyen hanganyagot. Ezek is jó figyelem elterelők. Jobb minél hamarabb túltenni magad ezen.
2017. okt. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fura dolog az alvàsparalizis,de felesleges félned,mert semmi bajod nem lehet tőle.
2017. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. okt. 2. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!