Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idegeskedés, előfordult már...

Idegeskedés, előfordult már valakivel ilyen? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért írok igazából ide, mert úgy érzem, hogy a közvetlen környezetemben erről nyíltan nem igazán tudok mással beszélni. Másfél hónapot 12 óráztam, nem keveset, mivel náluk havi 240 órát kell dolgozni. Minimálbér, szóval már kiléptem ebből a dologból, viszont úgy érzem, hogy azóta nem vagyok önmagam. Amikor akkor dolgoztam, folyton fáradt voltam, pedig szellemi ülőmunka volt. Sokszor néztem ki az ablakon, és elsírtam magam, úgy éreztem, nincs életem, nem éri ez meg nekem. Azóta is ideges vagyok, ha úgy szólnak hozzám harapni tudnék, egyből kiabálásba fajul a dolog. A párommal is romlottak a dolgok, folyton fáradékony vagyok azóta is, a szex sem a régi már emiatt. Néha azt veszem észre, hogy csipkelődöm, bántó megjegyzéseket teszek másoknak, holott tudom, hogy fájó, és nem úgy gondolom, mégis utána gondolkozom el, hogy lehet megbántottam. Elméleteket gyártok, miszerint senki nem akar jót senkinek (bár ez sajnos tényleg így van), főleg nekem nem, mindenki magával foglalkozik.


Úgy érzem ez az egész tényleg a lelkemre ment teljesen. Vissza akarom kapni a régi önmagam, de fogalmam sincs, hogy mi tenne most jót nekem! Munkával nincs gond, nem sokára kezdek egy jó, nekem való helyen, szóval azt kilőném.


Köszönöm a tanácsokat, és az elveket, miszerint leírjátok mi lehet ez.


21/l



2018. máj. 11. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul, amikor túl sokat pörög az agyam idegesítő dolgokon, vagy a munkahely miatt túlhajszoltnak érzem magam.

Nálam ilyenkor van az, hogy a túlpörgés miatt úgy érzem, hogy nincs időm semmire, annyira, hogy ha a telefonon keresek valamit, és 2 mp-nél tovább karikázik, már robbanok.

Az a megoldás rá, hogy a pörgést el kell felejteni, nálam legalábbis az jön be, hogy tudatosítom, nem kell rohanni, van idő mindenre. Nem kell mindent azonnal megoldani, nem kell folyton arra gondolni, hogy este nyolcra kész kell lennem ezzel vagy azzal, hanem a mostban lenni, nyugodtan csinálni mindent.

Ha meg kicsit sok már az emberekből, akkor nem helyezem a háttérbe magamat, és mégis együtt vagyok emberekkel az ő kedvükért, hanem a szabadidőmben igenis elvonulok, és kérem, hogy hagyjanak békét kicsit egyedül feltöltődni.

2018. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod! Igen, lehet egy picit a magany az, ami hianyzik. Reg kapcsolodtam ki, ugy erzem, hogyha elmegyek es szorakozom egy jot, bajt csinalok a kapcsolatomnak, plusz a parom szuleinel sem ez a helyes gondolkozas.... eszrevettem, hogy nagyon rettegek masok velemenyetol, es oriasi nagy a megfelelesi kenyszerem... ha ezt a kettot legyozom, boldog leszek. Na de hogy gyozom le? :D... ez egyenlore jo kerdes.
2018. máj. 11. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!