Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőrákom lehet?

Tüdőrákom lehet?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, 2-3-4 hetente cigizek, de akkor is pár szál. A napokban észrevettem hogy fáj a mellkasom, a hátam, a vállam es a karom. Interneten olvastam hogy ez mar a tüdőrák jele. Anyum szerint csak a bordakozti izmaim fajnak mert napi 8-10 órát ülök a gép előtt. Nem köhögök meg semmi. Csak annyi hogy fáj a mellkasom.. Nagyon félek hogy rákom van. :(

2018. máj. 24. 23:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja es 1 eve cigizgetek.. 3 hetente kb
2018. máj. 24. 23:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet millió oka, a tüdőrák ráadásul csibész betegség mert nincsenek tipikus tünetei eleinte. De valószínűleg az ülő életmóddal lesz kapcsolatos szerintem is.
2018. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondom napi 8-10 órákat gépezek sajnos.. Es elég vékony is vagyok.. 190 cm 73 kg.
2018. máj. 24. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bárhogy is legyen, a cigi előbb, utóbb valami elváltozást fog okozni nálad. A benne lévő kátrány, és nikotin - meg a többi égéstermék - nemcsak függést okoz, de mérgek is. Hosszútávú méreg, de méreg.

Nem kell azzal jönni, hogy x meg y már 90 éves és évtizedek óta dohányzik, és még sincs semmi baja, mert ez mindenkinél egyéni.

2018. máj. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tüdőrák nem fáj sajnos, ha már olyan stádiumban van, hogy fájjon, valószínűbb valamilyen távoli áttét (csont, agy, máj stb.) helyén jelentkező fájdalom.

A mellkas fájhat ezer dologtól, a helytelen testtartástól, egy régebbi megfázástól, meg még sok minden mástól, úgyhogy nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, és ez vonatkozik bármilyen testi tünetre is.

Ha folyton halálos betegségeken jár az eszed, azt hipochondriának hívják, és ha nem tudsz kigyógyulni belőle, akkor érdemes valakivel beszélgetni róla.

2018. máj. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor vannak ilyen tüneteim, mikor napokig csak ülök, egyetemen, akár otthon tanulás miatt. Tavaly nagyon megijedtem, mert úgy szúrt a mellkasom, mintha a szívemmel lenne valami. Rohantam is másnap dokihoz, de azt mondta, csak becsípődhetett egy ideg a bordáim közé, semmi több. Hogy kisugázik máshova a fájdalom, szintén idegbecsípődés egyik tünete.
2018. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!