Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegségre van valami...

Pánikbetegségre van valami olyan hogy helyre tudjak jönni de antidepresszáns nélkül? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan úgy érzem nem tudom egyedül megoldani.

Pedig nagyon igyekszem és próbálkozom, vitaminokat szedek, illetve sajnos frontint..

Voltam két különbözō pszichiaternél mindkettō antidepresszánst irt fel, az elsōnél már az elsō szem után abbahagytam mert borzamlas volt a mellékhatása, a másodiknál 4 napig bírtam mert reggeltōl egészen másnap reggelig míg be nem vettem a következōt folyamatosan pánikrohamom volt és ezt már nem bírtam.

Sokan azt mondjâk tartsak ki, esküszöm én kitartanék kibírnám azt a 2-3 hét mellékhatást ha nem volna emetofóbiám, de sajnos az van és a mellékhatásuk nagyon erōs hányinger, így nekem mégrosszabb elviselni ezt.


De viszont így sem jó, most akarok keresni egy jó pszichológust.


Utazni nem igazán tudok mert rosszul vagyok az utazástól, viszont elōfordult hivatalos ügyintézés közben is már hogy elkapott.

Ilyenkor ha nem jutok ki rögtön a levwgōre akkor biztosan berókáznék ott helyben.


Nekem ezekben nyilvánul meg:hirtelen jött szorongás, remeges, durva hányinger, izzadás, és mintha akkor nem ott lennék ahol vagyok nemtudok gondolkodni sem.

Borzalmas érzés.

Eloszor csak emetofóbiám volt aztán a félelem pánikbetegségbe torkollott.


Jelenleg nemtudom hogyan szabadulhatnék meg ettōl hiszen tudom, ez nem valós ezt én produkálom magamnak.

Tudom sokan azt mondják miért nem birom ki azt a 2 hetet de komolyan mondom emetofobiával nem megy.

Lehet gyenge vagyok de nem megy.


Kezdek félni nehogy nem tudok majd elintezni semmit mert kitudja mikor kap el ez a dolog.

Ha rámtör a pánik mindegy hol vagyok de kikell mennem rögtön és egyedül kell lennem, rájöttem ez a szégyenérzet miatt van.

Illetve az emetofobia is attól van.

Szégyenlem mindenki elött ha rosszul vagyok vagy ha hánynék család elött is.

És ez így felerōsödött hogy pânik lett belōle.


Most majd visszamegyek a pszichiaterhez hogy abbahagytam 4 nap után, nemtudom akarnék e újba kezdeni hiszen mindegyik felerōsíti a tüneteket pedig erre is azt mondta semmi bajom nem lesz tōle...



2018. jún. 15. 20:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy érzem tönkre teszi az életemet és ârnyéka sem vagyok régi önmagamnak, és ez nagyon rossz...
2018. jún. 15. 20:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns, főleg az SSRI nem mindenkinek megfelelő. Ha ennyire rosszul voltál tőle, akkor téged túlpörget. Amúgy sem használ, csak placebo hatása van. Inkább tanulj meg relaxálni akár egy TB finanszírozott pszichológustól. A fizikai aktivitás, napi szintű mozgás hamar csökkentheti a tüneteidet.
2018. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A probléma ott volt, hogy nem szedtél mellette elég nyugtatót. Az, amelyik bedurvult 4 nap után, az pedig a nyerő lesz, nálam is így volt. Legalább napi 1 mg frontin kell az első kb 10 napban, aztán lassan egyre kevesebb.

Vitaminokat teljesen felesleges szedni, nemhogy erre, bármi másra is.

2018. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ment a zöld köszönöm.

De kedves utolsó, szedtem mellé elég nyugtató hiszen tobbet is szedek mint napi 1mg.

Sajnos és még az is kevés nekem.


Nem 4 nap után jottek a rosszullétek hanem már az elsö bevétele után, egész nap megállás nélkül rajtam volt a hanyinger is meg a panikroham is, borzalmas volt 2 hetig nem birtam volna ki.

Kedves elsö igen keresek egy pszichologust hátha valamilyen módon tud segíteni.

2018. jún. 16. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!