Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alváshiány következményei. Ez...

Alváshiány következményei. Ez igaz? És hány óra alvás után történik meg?

Figyelt kérdés
"...inkább vizuális, mintsem hallási hallucinációk, bár ezek sem ritkák. Az egyik legkülönlegesebb és egyben legritkább hallucináció a doppelgänger- (hasonmás-) jelenség. Aki ezt tapasztalja, saját tükörképét látja maga előtt, kb. 1-1,5 méternyi távolságban. A jelenés arckifejezése, testtartása és mozdulatai megegyeznek a szemlélőével, mintha az illető tükörbe nézne. A tünemény olyan áttetsző, mint az üvegre vetített film. Néha még az is előfordul, hogy az illető úgy látja, hasonmása a szomszéd helyiségben áll, vagy a saját tükörképe mögött jelent meg. Általában kora reggel vagy késő este jelentkezik és csak néhány másodpercig tart..."
2010. jún. 16. 20:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
nekem 49 óra után volt olyan, mintha kihúzták volna alólam a talajt
2010. aug. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Uhh ez durva :S Kikell próbálnom...:SxD Eddig két napig nem nagyon sikerült.....Ha este nm voltam itthon és temrészetesen nem aludtam reggelre mindig bealudtam :S:$...Nem baj egy kis energia ital és kávé megoldja xD
2010. aug. 2. 23:30
 13/17 anonim válasza:
81%
Hülye vagy? Nehogy ezzel szórakozz, az életeddel játszol.. aludj minél többet, amennyit csak tudsz.
2010. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam szerencsére még nem volt olyan, hogy 3 napig nem aludtam volna, de nekem is alvási nehézségeim vannak. Volt olyan, hogy hajnali 5kor is fent voltam, pedig 10 órakor lefeküdtem aludni. És elmondhatom, hogy ezzel tényleg nem szabad szórakozni. Nem is kellemes, és tényleg veszélyes. Nem volt részem hallucinációban, semmi egyéb nagy dologban, de szörnyű érzés amikor aludni szeretnék, de egyszerűen nem bírok. Pedig érzem ám, hogy álmos vagyok, mégsem megy. Ráadásul teljesen egyedül vagyok ébren egész éjjel, nővérem meg nagyon jó alvó, kb. 5 perc alatt elalszik bármikor. Szerencsére csak bizonyos időközönként vannak olyan időszakok, hogy nem bírok elaludni. Néhány hete például normálisan tudok, most nincs gondom. De volt olyan, hogy heteken keresztül volt ez velem, és tényleg nem kívánom ezt senkinek. Anyukám azt mondja, hogy azért nem megy mert nem bírom leállítani az agyamba a gondolatokat, és folyton gondolkodok valamin, ezért nem megy. Részben ez is közrejátszhat, de van egy másik elméletem is. Ha lefekszem aludni, akkor mindig megszámolom, hogy hány óra múlva kell felkelnem, és ha 10 perc múlva nézem az órát akkor megijedek, hogy már csak ennyi és ennyi időm van alvásra, tehát bepánikolok. :S De lehet az is, hogy valami más okozza ezt nálam. Valami régebbi emlék, akár stressz is. Utóbbinál nem lepődnék meg, mert szörnyen stresszes vagyok, bármiről is legyen szó. :S

L/14

2011. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Velem is van ilyen :S Én is elég stresszes vagyok. Meg ez a számolásos dolog nálam is van...:D:/
2011. máj. 24. 20:31
 16/17 RolandNa válasza:
Hello 10.28. Óta aza 1hete nem aludtam. Szerencsére 11.04. Este el aludtam mert nem bírtam már. 11.03 a rövidtávú memóriám halott, amit beszéltem arra se emlékeztem 1perc után. 11.04 hajnalba munkába indulás, az autók laggolva cikáztak előttem, nagyon zavaró volt. A munkába valamiért abba hagyta. Még haza fele semvolt baj. De amikor haza értem 1-2óramulva rosszabb volt mint bármilyen rémálom.mintha mindenpezsegne azt láttam. A padlón mintha millió szinte átlátszó hangya mászkálna. Ebből kialakulva már azt éreztem hogy másznak fel rám, ki futottam a lakásbólmert nem bírtam. A kissebb méretű dolgok amiből nem lehetett ki venni mik azok, el kezdtek mozogni mintha pókok lennének és egy helybe vergődnének. (az egész hetet alvás nélkül végig dolgoztam és 1-2falatot ettem mert nem volt étvágyamse) azért írom ezt le mert nem tudhatom hogy mennyirejárult hozzá a halucinációkhoz.
2017. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 SunShine62 válasza:

Én most voltam ébren a legtöbbet (pszichologiai gond párosulva szerelmi bánattal). 2 teljes éjj, 3 teljes nap. Összesen 58-69 órát voltam ébren. Mikor vezettem (sajnos vezettem így), halicináltam. Hatalmas fákat az út szélére, rétet. Illetve egyszer hogy rohan valaki az autópályán. El is rántottam a kormányt...Majd észre vettem, hogy amiket most látok, valójában nincsenek. Lassítottam. És csak igyekeztem hazaérni. Mire hazaértem elvesztettem a valóságérzetemet, szédültem. Illetve tegnap reggel óta olyan érzésem van mindenhol, mintha izomlázam lenne. Gondolom az izmok pihentetése híjján. Annyira nem buli. Suli időben pedig pláne...

20/L

2017. nov. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!