Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be van dugulva a fülem és...

Be van dugulva a fülem és sehogy sem akar kidugulni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2018. jún. 26. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Azonnali fülészet,ott fülmosás.

Otthon ne próbálja,csak rosszabb lehet,gyulladást okozhat.

A fülpiszkálóval csak benyomja.

Illetve ha van otthon infra(maszirozó)/ melegitő lámpa,óvatosan fülzsír kimelegitése,de ahhoz türelem kell.

2018. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

#1es vagyok.

Nem vagyok fülészetre járó,fülfájós tipus.

De jártam már pórul.

Az infralámpa után is begyulladt a fülem,fül és fejzúgás,szédülés...

2018. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ mitől dugul, ha pl fülzsír, akkor fülészet vagy fülcsepp, ha náthától, akkor nekem hatott az orromba Novorin orrcsepp.
2018. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha fülzsírdugó alakult ki akkor FOG-en kimossák és máris jó lesz. Szerintem ez lesz neked, mert más tünetet nem írtál. De amúgy húzattól is lehet, betegségtől is..stb. Amúgy, ha egyszer kimossák akkor, ha máskor kialakul otthon nyugodtan magadnak is kitudod. Egy fecskendőt kell venni és langyos vízet felszívni bele. Sőt. Lehet rendelni netről dikret olyan fecskendőket amik erre jók. Sokan mondják, hogy jajj ezt nem szabad magadnak, de ugyanazt csinálnád, mint az orvos. Ilyennel meg tök felesleges orvoshoz fordulni, ha fülzsírdugó miatt van. Sőt lehet, hogy nem is tudsz azonnal menni orvoshoz vele és ilyen bedugulással napokat várni kínszenvedés. (Tudom milyen, nem egyszer volt már velem). Azóta önmagamnak csinálom, ha ilyen kialakul és ennyi. Annyi, hogyha magadnak mosod és amikor a vízet nyomod befele akkor tátogj.


Amúgy parafin olajat csepegtetsz a füledbe az oldja a fülzsírt. Ez megelőzésre is hasznos, hetente 1x.

2018. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Fül zsir eldugulással csak óvatosan !!

Kerülni kell az otthoni praktikákat .Ami ma bejött,az holnap már nem biztos hogy jó megoldás lesz .

Nekem ez gyakori dolog.Én is otthon próbálkoztam,aztán másnaporvos lett a vége .Fel adtam a leckét neki,én meg mint állat szenvedtem.

A végén aztán úgy le baxott amit még élek nem felejtem el .

2018. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Hát igen. Ha sérült a dobhártya akkor vízzel nem szabad kimosni. Akkor az orvos sem azzal fogja. De önmagában nem a fülzsírtól sérül a dobhártya és nem attól, hogy kimosod. Annak más oka van, ami már alapból olyan volt, tehát már előtte is fájnia kellett. Szóval, ha csak reggelre felbéredsz és be van dugulva és érzed, hogy ez fülzsírtól van (ezt lehet érezni..semmilyen más "betegségnek" nincs hasonló érzése), akkor nyugodtan lehet parafin olaj és otthon fecskendőzni. Más is ismerek aki otthon mossa ki magának, már tízen éve...


De amúgy a megelőzés a fontos. Ha hajlamos vagy rá. Amikor naponta fürdessz akkor vízzel a füledet is mosd meg. (Kívűl!). Plusz hetente a parafin olajjal belecsepegtetsz az oldja. Így nagyonk evés esély van, hogy kialakuljon. Illetve a fültisztítót elkell felejteni!! Nem jó. Az ilyen gyertyás dolgok sem jók és a spray se ér semmit.

2018. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!