Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy orvos dolgozhat assziszten...

Egy orvos dolgozhat asszisztens nélkül?

Figyelt kérdés
2018. jún. 28. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem igazán.

A papír munka a betegellátás rovására megy csak.

2018. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Dolgozhat, az más kérdés, hogy egyedül a papírmunkát is meg kell csinálnia, ami persze ellátás rovására megy.
2018. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a papírmunka az ok...
2018. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem dolgozhatna?

Egyedül is képes a beteget megvizsgálni, ehhez nem kell más valaki. Ha meg az adminisztrációt is ö végzi, akkor teljesen fölöskeges az asszisztens!

2018. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom más szakágakban hogy van, de pl. nőgyógyászati vizsgálatot hivatalosan nem lehetne asszisztens nélkül végezni (nyilván a visszaélések elkerülése végett).
2018. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy MO-on van-e és miért ilyen szabály.


Én Németországban élek, itt semmilyen orvosnál nincs benn asszisztens, csak az orvos meg a beteg. (Az adminisztráció meg annyiból áll, hogy az orvos beír minden adatot a komputerbe, az idöpontokat kell csak az asszisztenssel egyezetetni, de kinn, a rendelö elöterében, a vizsgálóhelyiségben nincs egyáltalán ott senki más)

Nögyógyásznál meg végképp fölösleges és kínos, hogy az orvoson kívül még valaki csodáljon, amikor levetközve a vizsgálószékben vagyok.

Az orvos-beteg kapcsolat bizalmi dolog, amit a beteg az orvosnak elmond, azt nem feltétlen akarja több mindenki elött kiteregetni.


Szóval számomra érthetetlen dolog, hogy egyáltalán eszébe jut valakinek az, hogy az orvoson kívül más is ott legyen.

2018. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Örülök ennek az utolsó válasznak. Làtszik, hogy mennyire más a felfogás,sok mindenben kell még változnunk.
2018. jún. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!