Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha bevonnak egy gyógyszert...

Ha bevonnak egy gyógyszert kicseréli a gyógyszertár?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy tegnapi nappal bevontak több vérnyomáscsökkentő és azt írják ne szedjük be. Ha ma visszaviszem a gyógyszertárba adnak helyette másikat, vagy mit kell tenni ilyenkor?

#gyógyszerek bevonása
2018. jún. 30. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az orvoshoz menni? Gyógyszert ugyanis csak ö adhat!
2018. jún. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma nincs orvos, amúgy ezt ő írta fel, és beszedtem ma reggel is, és most olvastam, hogy ne szedjük be. Több másféle vérnyomáscsökkentőt és egyéb gyógyszert is bevontak a tegnapi nappal.
2018. jún. 30. 07:50
 3/11 bensdorp ***** válasza:

A mèdia sajnos ferdített, mint általában. Ha forgalombòl történő "kivonás" történt volna (bizonyított minősègi probléma esetén), akkor vissza lehetne vinni a gyógyszertárba, ahonnan váltottad. A valsartanokat viszont most csak "felfüggesztés" érinti, ami azt jelenti, hogy mindenki (beteg, patika, nagyker, gyár) várakozik a nála lèvő kèszletekkel, míg vèget nem èrnek a vizsgálatok (jelenleg csak felmerült, hogy esetleg gond lehet az adott helyről származó alapanyaggal). Ha pozitívan zárul, mindenki szedheti / forgalmazhatja tovább az adott gyártási tèteleket - ha negatívan, akkor pedig várunk, míg kijönnek a gyárak a megfelelő minősègű gyártási tètelekkel. Addig pedig, míg nem èrkezik válasz, a vényekre kèrhetnek a betegek fel nem függesztett gyártmányú gyógyszereket a patikákban (valószínűleg más gyártónak a megfeleltetett helyettesítőjèt).


egy gyógyszerész

2018. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most váltottam ki a 3 havi adagomat, ezzel mi lesz? Új vényt ilyenkor nem adnak.
2018. júl. 2. 07:06
 5/11 bensdorp ***** válasza:
Ha elmagyaràzod, mièrt kell, bizonyára méltányos lesz az orvos, ès ad új vènyt. De az imènt olvastam a gyógyszerhatóság oldalán, hogy javasolják a már kivàltott, felfüggeszett gyógyszerek szedèsèt addig is, míg a vizsgálat tart (bizonyára nincs nagy esélye a komoly minősègi eltèrèsnek, talán csak a gyártóhellyel van valami problèma).
2018. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, javasolják, voltam ma egy gyógyszertárban, ugyanakkor a gyógyszertárak már nem adhatják ki, én meg szedjem be. Megáll az eszem.
2018. júl. 2. 14:58
 7/11 bensdorp ***** válasza:
Nézd, ha valamilyen oknál fogva nem jutsz helyettesítőhöz, ez pedig szépen tartja a vérnyomásodat, akkor jóval nagyobb kockázat nem szedni semmit, mint a felfüggesztettet. Nem sok esély van rá, hogy számottevő minőségi eltérés lenne ezekkel a valsartanokkal, különben rögtön visszahívták volna őket a betegektől is.
2018. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
O.K. Köszi.
2018. júl. 3. 06:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Most már nemcsak felfüggesztve vannak, hanem bevonva, ilyenkor sem adnak a gyógyszertárban a már kiváltott 1-3 havi adag gyógyszer helyett másikat, vagy legalább az árát?
2018. júl. 11. 15:31
 10/11 bensdorp ***** válasza:
Jelen esetben nem, mivel a gyártók nem finanszírozzák. Ami már megvan, nyugodtan beszedhető, kiderült ugyanis, hogy egy olyan gyártási melléktermékkel lépték át minimálisan az EU-ban előírt határértéket, ami egyébként a füstölt ételekben sokkal nagyobb mennyiségben van jelen, de mivel ott nem ilyen szigorú a szabályozás, bőséggel fogyasztja, aki ilyesmiket eszik. Ez a 3 havi adag nem jelent számottevő karcinogén kockázatot, csak az igen szigorú előírások miatt nem engedik tovább forgalmazni ezeket a gyártási tételeket. Persze ha a dohányfüsttől, füstölt ételektől és egyéb karcinogénektől is komolyan tartózkodsz, akkor akár ezeket is dobd ki, ha már írt mást az orvos.
2018. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!