Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancsot talaltam a labamban?

Kullancsot talaltam a labamban?

Figyelt kérdés

Ma vettem eszre kullancsot a labamban, eleg picike volt, koruloltte csak enyhen volt meg piros es duzzadt. Ahogy eszrevettem bementem az ugyeletre ( mivel epp a jatszoter mellett van es jelenleg ott voltam a kisfiammal, es otthon nincs csipeszem mivel kivegyem)

Szolval az ugyeleten par masodperc alatt kivettek, utanna nem ferotlenitettek. Mondtak, ha Gondolom kovetkezo harom hetben elmehetek fertozo osztalyra egy kivizsgalasra.

Helye meg piros, gondolom meg par napot az is lesz. Csalad orvoshoz mar csak hetfon tudok menni, de nem volt szo arrol hogy muszaly menjek.

Most kicsit felek, meg kislany koromban volt kullancs csipesem es akkor pikk pakk otthon kiszedtek.

Masik labamon latok most ket pici piros foltot, labfejemen, lehet ez a mai kullancs csipestol? Vagy egyebb is megcsiphetett Es nem vettem eszre.


2018. júl. 6. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem "muszály"! Ebből már kihoztad azt, amit lehet!
2018. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha pármásodperc alatt szedte ki az elég fura... nem árt megtanulni forgatva kivenni, azt otthon is meg lehet csinálni egy gyufaszárral vagy bármivel és kisebb a valószínűsége, hogy beleszakad.

Ha ingyen megcsinálják, akkor érdemes elmenni vizsgálatra, akkor legalább gyakorolsz, hogy mi van élesben. Érdemes megnézni a kullancsok által terjesztett betegségek korai tüneteit, a lyme kóros kullancs csípés helye nehezen téveszthető.

2018. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Most kicsit felek, meg kislany koromban volt kullancs csipesem es akkor pikk pakk otthon kiszedtek."


Most már nyugodj meg kedves kérdező, túl vagy rajta. Azért még holnap ellenőrizd a másik lábadon azokat a pici piros pontokat.

2018. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!