Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeptikus sokkot kilehet...

Szeptikus sokkot kilehet mutatni rutin vérképből?

Figyelt kérdés
Észreveszik belőle ha a tüneteket nem ismerik?
2018. júl. 21. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. A tünetek meg elég nyilvánvalóak
2018. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mégis melyik orvos ne ismerné a szeptikus sokk tüneteit?...

Amúgy rutin vérképből nem. Ha kérnek CRP-t, PCT-t, akkor abból már felmerülhet.

2018. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy rutin vérképből nem. Ha kérnek CRP-t, PCT-t, akkor abból már felmerülhet."


Rutin vérkép is felveti, a fehérvérsejt és a thrombocyta szám általában jelentősen eltér a normálistól szepszisben.

2018. júl. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De előfordulhat olyan helyzet hogy a vérképből nem látszik? Tehát a CRP 0, fehérvérsejtek normálisak?


Nekem a bilirubin szintem emelkedett meg a homeglobin hematokrit érték.


Csak éppen reggel ájulásra ébredtem, végtagjaim olyanok voltak mintha elfeküdtem volna őket, zsibbadtak, nem akartak mozogni. Ha ettem nem ürült a gyomor, hányingerem volt, nagyon fáztam meg a vizelet is néha belassult, kevesebb, sötétebb lett.

Majd mire kisétáltam a kórházba addigra megjavult a vizelet, sőt kórosan csak vizelnem kellett, kidobtak hogy csak pánikbeteg vagyok. Hazamentem, persze rosszul voltam, minden reggel arra keltem hogy vérnyomásom, szívem belassult, ilyen 70/50 meg stb-et mért a gép, sose volt ennyire alacsony.

Elkezdtem antibiot szedni aztán magától szépen lassan helyrejött minden.Csak most gondoltam arra hogy lehet szeptisen volt..

2018. júl. 22. 06:18
 5/10 anonim ***** válasza:

A fvs szám meg thrombocytaszám eltérése max felveti, de hagyjuk.


Kérdező: nem is értem miért épp szeptikus sokk jutott eszedbe... ha valóban az lett volna, már rég halott lennél. Hipochonder vagy, nem szeptikus.

2018. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Majdnem meghaltam végülis.. ezért is kérdezem hogyha nem veszik figyelembe a tüneteket akkor az enyhébb esetek benézhetőek-e vérképen?
2018. júl. 22. 11:40
 7/10 anonim ***** válasza:

"A fvs szám meg thrombocytaszám eltérése max felveti, de hagyjuk."


Én is pontosan ezt írtam.


Kérdező én még nem láttam olyan szepszist, ahol a CRP ne lett volt az egekben és a vérkép mellé szinte mindig kérünk CRP-t is.

És nem volt szepszised. Szeptikus sokkban te tehetetlenül fekszel az ágyban és nem mászkálsz sehová. Továbbá a tüneteidet nagy eséllyel szimplán az alacsonyabb vérnyomás okozta, amihez nem kell szepszis. Ilyen vérnyomáshoz pont elég ez a mostani meleg, meg az, ha nem fogyasztasz elég folyadékot. Továbbá szeptikus sokk esetében azért elég egyértelmű infekcióforrások szoktak lenni az esetek 90 százalékában. Te ilyenről egy szót sem írtál. Se megelőző köhögésrőll, se sebről.


Arra is kíváncsi lennék, hogy honnan szereztél indokolatlanul antibiotikumot... A tüneteidre egyébként a megoldás napi minimum 2 liter folyadék, reggel felkelés után egy hűvös zuhany meg egy kávé.


Egyet kell értenem a sürgis kollégákkal nincs komoly bajod, és nagyon messze voltál a meghalástól.

2018. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Írtak előtte köhögésre antibiotikumot. Rossz fogaim is voltak, vándorló ízületi fájdalom is jelentkezett előtte. Nagyon gatya voltam előtte is, elsőnek tachycardia jelentkezett óriási vérnyomással, majd mikor egy hét után nem bírtam elmentem az SBO-ra. Ott még felpörgött a szívem és 155/100, 120-as pulzussal. De aztán hazamentem és másnem reggelre már nem ment a szívem, 90 alatti vérnyomások voltak. AKkor durvult el a dolog.
2018. júl. 22. 12:37
 9/10 A kérdező kommentje:
De aki itt tuti orvos és esetleg felakar deríteni egy rejtélyes esetet neki tudok küldeni leleteket.. :-)
2018. júl. 22. 12:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már, nincs ebben semmi rejtélyes. Nem az SBO-ra kell rohangálni "mikor már nem bírja", hanem elmenni háziorvoshoz és kideríteni, hogy honnan jönnek a panaszok. Jól írta az előző: amíg nincs meg a napi 2 liter folyadék stb. addig nem kell meglepődni az ilyen rosszulléteken, pláne ilyen melegben. Ugyanazt tudom mondani, a szeptikus shock életveszélyes állapot, nincs olyan, hogy enyhébb és ezaltal nincs változás a vérképben. Ez egy folyamat, kezeletlenül halálos pár órán belül. Antibiotikumot bekapkodni csak úgy pedig több szempontból is hatalmas baromság. Tessék elmenni a háziorvosához időnkénti rosszullétekkel, ezzel a tachycardiaval stb. és majd ő megmondja, hogy mi legyen. Számtalan dolog okozhatja, de nem találgatózni kell.
2018. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!