Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy este 8 kor...

Mit tegyek hogy este 8 kor már aludjak? Van valami nyugtató/altató amitől biztos hogy elalszok?

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hánykor szoktál kelni?

Ha minden nap kb. 6kor kelsz, akkor esélyesebb hogy el tudsz aludni ilyen korán.

2018. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Citromfű tea.
2018. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyat legálisan otthonra nem tudsz szerezni amitől "biztosan", attól függetlenül, hogy amúgy mikor szoktál, olyat amitől valószínű, főleg ha nem sokkal később szoktál amúgy elaludni írathatsz fel ha megértő az orvosod vagy meg tudod neki indokolni, amúgy meg próbálkozhatsz gyengébb, kevésbé biztosan ható szerekkel vagy gyógyteákkal amiket recept nélkül megkapsz. (citromfű, komló, macskagyökér, és ezek készítményei, illetve a kamillának is van egy viszonylag enyhébb nyugtató hatása)
2018. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz, de nekem bevállt.


Én is rá akartam szoktatni magamat egy egészségesebb alvás ciklusra, de soha sem tudtam időben lefeküdni ...


Általában hajnalban olyan 2-3 esetleg 4 körül szoktam lefeküdni és 10kor kelet. (Most nyári szünet, meg előtte egyetemen is csak heti 2x volt reggel órám)


Egyik olyan hajnali 5 körül tudtam volna lefeküdni, de láttam hogy a nap pont felkelőben van, ezért legekvés helyett elmentem egyet futni és végig mentem a napon alvás nélkül.


Az a furcsa, hogy az elején sokkal frissebbnek éreztem magamat mintha egy kiadós alvásból ketltem volna fel. Majd 10 óra körül kicsit elkezdtem gyengülni és olyan 13 óra körül már teljesen hulla voltam...


Talán még ennél is furcsább volt, hogy estére teljesen eltünt a fáradságom és újra frissnek éreztem magamat.


Ennek ellenére este 8-9 körül szinte rögtön eltudtam aludni. Majd másnap reggel 5 körül kelltem fel.


Aznap már nem esett nehezemre korán lefeküdni és az azt követő napon reggel kellni.


Magyarul kicsi olyan mintha újra indítottam volna az alvási ciklusomat és ki töröltem volna minden előzményt :D Persze később megint elrontottam, de az teljes mértékben az én hibám volt. Ha akartam volna fentudtam volna tartani ezt a 9 kor lefekvés és 5kor kelést...

2018. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!