Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdeklődöm, hogy a kventiax...

Érdeklődöm, hogy a kventiax 25 mg gyógyszer esti bevétele után mit lehet érezni? Azonnal hat? Benzóról való leszokás miatt kaptam! Miért este javasolt a szedése?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Soha nem megoldás,ha egyik függőségből a másikba esel. Nem tudom,ki lehetett az a sarlatán,aki ezt neked felírta.
2018. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A pszicháterem írta fel!

Azt mondta,kiváltható vele a rivotril (napi 2mg)

Azt olvastam,hogy este altat,nyugtat,de másnap miben segít?Nem lesz szükség Rivotrilra?

A dokitól csak annyi választ kaptam,hogy segíti a leszokást!

Hogyan és mennyi idő alatt hat?

2018. máj. 15. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szintén benzó elvonásra kaptam, csak nekem reggel kellett bevennem. Olyan szinten leszedált, hogy szó szerint 16 órákat aludtam tőle napközben. Ha így nézzük jó, mert eszembe se jutott a rivotril, vagy, hogy szoronganék, viszont 6x erősebb, mint amiről le akarok jönni. Kivágtam a kukába e "szelíd gyógyszert" és majd lassan csökkentve hagyom el a rivót.
2018. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bevettem az első szemet este,jól aludtam,de reggel rossz hangulatban,zavartan és nehezen keltem fel,itt nálam ennek vége is van!

Nem ajánlom senkinek,az eddigi bajokat csak tetézi!

2018. máj. 16. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem benzodiazepinekrol váló leszokásra miért írnak fel antipszichotikumot!
2018. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván a kérdezőnek olyan baja is van és/vagy az orvoslátógató ezért a gyógyszerért sok pénzt ad.

Ahol én lakom mindenki frontin,xanax,rivotrilt nyugtatót kap meg sokan ezt a gyógyszert.

2019. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Kventiax a világ legjobb altatója! Elvileg csak az szedheti, akinek mániás depressziója van. Nekem egy erős stressztől megszűnt az önálló alvásom, így csak gyógyszerekkel tudnak az orvosok altatásban tartani. Kventiaxot szedek minden este, azzal alszom, és semmilyen mellékhatása nincsen. Az egy dolog, hogy antipszichotikumként van törzskönyvezve. Semmilyen más hatása nincsen, minthogy elaltat. Még olyat tud, hogy lassítja a szívverést, ha mondjuk orvosok túladagoltak neked gyógyszert, amitől kezdődő infarktusod van, akkor is hat. Reggel nem szabad szedni, mivel nem akarsz napközben aludni. Este kell szedni, és akkor a dózis függvényében lassabban vagy gyorsabban, de kiüt. Én annyit szedek mindig, hogy mozgás és beszédképtelen legyek tőle, és így altat el. A gyógyszereket nem mindig arra használják, amire törzskönyvezik őket. Ez a világ egyik legjobb gyógyszere, szóval, ha ezt írta fel a dokid, akkor jót tett vele Neked. Sok szemét gyógyszer van, ez nem az. Ez az egyik leghasznosabb gyógyszer, amit ismerek. Nekem mániás depresszióm is van, és autista is vagyok, egyik sem látszik rajtam. 4 éve nem szedek antidepresszánst, lítiumot pedig senki ne szedjen, mert az egy idegméreg, szóval, tudom, mennyi szemét van a gyógyszer piacon. A Kventiax és a Haloperidol is hasznos gyógyszerek. Én magamat gyógyszerezem, mivel 20 éve van mániás depresszióm, és a dokim megtanított arra, melyik gyógyszer mite jó. Haloperidollal szoktam a kezdődő mánia tüneteit leállítani, így nem alakulnak ki a tünetek. Az antidepresszánsok nem jók semmire sem, szerintem, csak mániát váltanak ki. Amit én még szedek, az a Betaloc. Ha a stressztől a szívem pörögni kezdene, ez megakadályozza, hogy a pörgés tovább pörgessen. Alkalmanként szedek Xanaxot is, ha erős szívdobogásom van a stressztől, hogy könnyebben aludjak. Sok szemét gyógyszer van, pl. idegméreg is van gyógyszerészeti forgalomban (Liticarb néven), de van nagyon sok jó és hasznos gyógyszer is. Ezek mondjuk nem az antidepresszánsok.
2022. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!