Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Annyira fáj a torkam, hogy...

Annyira fáj a torkam, hogy nem tudok nyelni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Konkrétan nem tudok nyelni. A saját nyálamat is ki kell köpjem a vécébe. Megpróbáltam mézes teát inni és nem megy le, egyszerűen ha próbálom lenyelni, kifolyik az orromon. Nagyon fáj, már sírok mikor nyelni próbálok. A családorvosom most nem rendel. Valami borogatás ilyesmi?

2018. júl. 23. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha van Otthon szopogass el torokra való fájdalomcsillapítót( pl. Doritricin, tantum verde). De ne feledd higy ha ezt beveszed utána 1 óráig nem ehetsz nem ihatsz.

És ha tudsz akkor minél előbb menj el orvoshoz. Szomszéd falu, ha városban laksz biztos van több orvos. De ügyeletre is elmehetsz ha úgy van.

Vagy Akár a körzeti orvost ki is hívhatod ha nem tudsz eljutni.

Nincs amugy helyettesítés a családorvosnál?


Remélem tudtam segíteni.

JOBBULÁST!

2018. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ismerős,valszeg tüszős mandulavyuszi,antibiotukum és pár nap múlva rendbejösz,viszont addig is nagyon szar lesz,én ilyenkor van hogy 2-3 napig nem eszek,egyél negrót meg öblöges torokfertőtlenítővel,pl glükoszept vagy Corsodil
2018. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyukámmal elmentünk az ügyeletre, és befektettek a kórházba. :/
2018. júl. 23. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást,nem lesz ott gond!:)
2018. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia


1. Válaszoló vagyok

JOBBULÁST KÍVÁNOK

Ha hazaengedtek írj majd hogy mi volt, és hogy mi volt a bajod

2018. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mandulagyulladás. Perfúziót kapok. Még mindig nem tudok se enni se inni. De már nem fáj, a gyógyszerektől. Egy pár napig még biztosan itt fogok maradni, míg le nem megy a gyulladás, mert ha nem figyelnek folyton rám, álmomban megfulladok. Vagyis ezt mondta az orvos. Szóval akinek hasonlóan be van dagadva a torka, annak irány az orvos. Amúgy köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 23. 22:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Perfúzió vagy infúzió? Nem tudom :D
2018. júl. 23. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Infúzió az de mindegy:D

Amúgy a fájdalom míg ébren vagy gyötrő,de ha elalszol a nyelési reflexek működnek,szóval lehetetlen megfulladni,mindenesetre jó hogy ott vagy:)

2018. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jobbulást
2018. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!