Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kattog a térdem. Abba kell...

Kattog a térdem. Abba kell hagynom a sportot?

Figyelt kérdés
A múltheti Crossfit edzésem picit keményebb volt, de igyekeztem odafigyelni magamra. Elég erős láb edzés volt és vasárnap óta mintha picit érezném, h fájna a térdem, nagyon minimálisan, valamint ha leülök és felállok, akkor kicsit kattog. Azonnal el is rohantam a gyógyszertárba izületvédőt venni (természetesen nem 1 naptól várom a csodát), hogy mostantól szedni fogom. Nagyon elcs.sztem a térdemet? :/ Ez már csak rosszabb lenne, vagy valamicskét javulhat? Nagyon szeretem ezt a sportot, fel kellene adnom? Vagy jobban ügyeljek a gyakorlatok elvégzési technikájára?
2018. júl. 23. 16:33
 1/8 A kérdező kommentje:
UPDATE: A fájdalom nem folyamatos, nagyon nagyon minimális tompa érzet. Orvoshoz fordulok mindenképp, de előbb begyüjtenék pár infót a tapasztaltaktól.
2018. júl. 23. 16:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg kattog, addig nincs nagy gáz, inkább figyelmezetés, ha fáj, akkor kell abbahagyni amíg nem gyógyul meg.
2018. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Közben utána olvastam, h igen akkor van a baj, ha fáj is. Pihentetni fogom úgy döntöttem és veszek térdszorítót.
2018. júl. 23. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:

A térdszalagok túl vannak erőltetve.

Akkor most döntsed el mi a fontosabb neked .A sport,vagy az egészség .Aki úgy érzi ebben a sportban világ elsők közt lehet,az kockáztasson .Hobbi szinten meg nem éri meg egy életet végig sántitani .

2018. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Életmódként űzöm és nem hobbiként, mivel nem unaloműzésképpen csinálom ;) A másik, h akkor ajánljon valaki olyan sportot, amiben az izületek nem szenvednek kárt. Szerintem ilyen nincs.. A sok szaki szerint meg kell a mozgás. Akkor mégis melyik sport az amivel nem lehet kárt tenni magadban? Nyilván én erőltettem túl magamat és nem a sport hibája. Lehet ezt magyarázkodásnak venni, vagy kiforgatni, h nekem nem számít az egészségem (miközben ez nem így van) de mivel ez egy olyan sport, h magadnak akarsz bizonyítani, ezért szerintem elvetettem a sulykot a legutóbbi edzésen..
2018. júl. 23. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Az úszás például elég ízületkímélő mivel nem kap ütésszerű terhelést.
2018. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést ha nyers volt az előbbi válaszom és úgy jön le valakinek, h "nem azt hallom, amit akarok", nem erről van szó :) Nyilván azért szeretnék még bővebben erről infót kapni a tapasztalatokról és nem rögtön az az opció, h abba kell hagyni.
2018. júl. 23. 20:37
 8/8 A kérdező kommentje:
6. Egyik ismerősöm pl. úszásra is panaszkodott, h a vállizületei nagyon elkezdtek neki fájni, pedig közel másfél évig járt és nem volt kezdő.. :/
2018. júl. 23. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!