Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 17 leszek, lány vagyok.8 éve...

17 leszek, lány vagyok.8 éve úszom, de egy sérülés miatt ki kellett hagynom 4 hónapot (kezdetleges szalagszakadás). és nem bírom már az edzéseket úgy mint régen. Milyen sportot kezdhetnék el 17 évesen?

Figyelt kérdés
Sok sportot néztem már pl squash lövészet lovaglás harcművészet stb de nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb....

2016. márc. 15. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Edzoterem? De csak ha begyogyult
2016. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Küzdősportra nyugodtan menj el. Az állóképességet rendben van az úszás miatt, a többit edzésen megtanulod.
2016. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van kedved folytatni az úszást, 4 hónap kihagyást még be lehet hozni. Azt szokták mondani, hogy kb. annyi idő kell a korábbi formád visszanyeréséhez, amennyit kihagytál.

Ha már unod az úszást, vagy más okból nem akarod folytatni, az úszással eltöltött évek jó alapul szolgálnak sok más sportághoz is, mert az alap állóképességed és mozgáskordinációd bizonyára megvan.

Szereted a labdajátékokat? -> Vízilabda

Inkább az állóképességi sportok felé mennél? A triatlont próbáld meg. Az úszóalapod megvan hozzá, a futásba és kerékpározásba meg bele lehet jönni, ha az állóképességed megvan hozzá. A triatlonban most, 17 évesen még ifjúsági korosztályba tartozol, majd két év (18-19 év) junior korosztály következik, utána 23 éves korodig jön az U23, majd a felnőtt. Ehhez képest úszásban 25 éves kortól már senior korosztály vagy, így a triatlonban semmiről ne vagy lemaradva.

A CrossFit-et is ajánlom, változtos, sok mindent megmozgató, sokféle képességet fejlesztő mozgásforma. Külföldön úszást magába foglaló versenyek is vannak, itthon ilyet még nem láttam.

2016. márc. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!