Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mondjak el mindent a házi...

Mondjak el mindent a házi dokinak? Mit reagálna?

Figyelt kérdés

Évekig gyógyszereztem magam töményen persze feketén szereztem be borsos áron mindig de nem is ez a gond.Rivotril,xanax.

Eleinte alvászavar miatt.Aztán pánikbeteg lettem már ha be kell mennem egy plázába vagy városba bárhova lever a viz hülye gondolataim vannak,de ha beveszel ezt azt semmit nem érzek,azon kívül hogy olyan mintha egy normális ember lennék.Nem zavarnak az emberek,nem vagyok zavart stb.Eleinte kb10mg xanaxot szedtem naponta nem ütött le az se,aludtam nyolc orát mentem edzeni dolgozni.Aztán rivotrilhoz jutottam mára lecsökkentettem az adagot napi2mg rivo es 1-2mg xanax alvás előtt.Mostanra a kapcsolataim kihűltek,elegem van a borsos árakból.Elmennék a dokihoz felírná nekem?


2018. júl. 23. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket pszichiáter írja fel problémás betegeknek, szóval...
2018. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pszihiáter talán,de készüljön a leb'xásra...

Én élő tajkártya hiányába,párom azonos hatóanyagú gyógyszerét szedtem 2 évig...

Utána vissza mentem kezelő orvoshoz.Naná,5 napot a megfigyelőbe tölthettem,vérvétel után😂

2018. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát kevés nálam pszichésen betegebb embert tudok elképzelni,ha kell beszéljen velem két percet.Nagyanyamnák is felirták anno.

Mit javasolsz?

2018. júl. 23. 20:12
 4/12 A kérdező kommentje:

Házi doki nem írhatja fel??

Vérvételre meg a f.s.z.om menjen,10évig szteroidoztam és drogoztam,ki kíváncsi a belső bajaimra.Jelenleg semmi testi bajom.

A pszichések a fennt említett dolgok miatt keletkeztek egyébként

2018. júl. 23. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Házi doki nem írhatja fel,max szakvélemény alapján.

Azt is pszihiáter/kórház által

2018. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor nagyanyamnak meg anyámnak miért irja fel?nem voltak korhazban sem pszichiaternel sem
2018. júl. 23. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor mi alapján kapják a gyógyszereiket?!Kell szakvélemény!

(Igaz bátyámnak agyvérzés után 'kórházi javaslat',pszihiáter nélkűl írtak frontint,mint hangulatjavitó.Bal oldalára lebénult;/)

Igaz,van doki aki zsebre játszik...

2018. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megmondja h stresszes a meloja és alvászavara van,és irják a 0,5fronyot.

De nekem minimum egyes kell.Pszichiátérhez hogy jut el az ember önszántából?

2018. júl. 23. 20:42
 9/12 anonim ***** válasza:

A háziorvos javaslat nelkul is irhat fel szorongasoldot, annyi a kulonbseg, hogy 90%-os un. "Eü emelt" támogatásra csak szakorvos írhat fel.


Én a helyedben azt csinálnám, hogy a háziorvosnak őszintén elmondanám, hogy szeretnél beutalót a pszichiátriára, mert nagyon régóta szorongsz, alvászavaraid is vannak, amire hiaba szedsz xanaxot-rivotrilt stb., már nem használnal, és szeretnéd, ha egy szakorvos belőné a megfelelő gyógyszerezésedet, hogy jól legyel.


Ha nem kérdezi, akkor nem kell feltétlenül elmondanod, hogy te ezeket fű alatt szerezted (a szakorvosnak már majd igen), es akkor nem is lesz kellemetlen a szitu.


A szakorvosnal pedig siman lehet beszelni a szorongasodrol, alvasproblemaidrol, hozzaszokasrol, akar ha esetleg kerdezi, akkor a regi kabitoszer hasznalatrol is, igy fog tudni segiteni, hogy kordaban tartsd a gyogyszerek szedeset, es elotte nem kell szegyellni semmit, valoszinuleg nem te leszel a praxisaban sem az elso sem az utolso ilyen problemaval kuzdo ember.


Azzal nem akarlak altatni, hogy segit majd leszokni, mert elkepzelheto, hogy a 'fuggo szemelyiseg' miatt ez egyaltalan nem lehetseges, es a pszichiaterek nem szoktak kezdemenyezni olyan esetekben a leszokast, ha a beteg onmaga nem akarja. (Ezzel nem megbantani akartalak, csak szeretnem ha latnad te is a realis eselyeidet.)


En estenkent 1 mg Rivotrilt szedek (ha nem felejtem el), van persze, aki csak felet, de allitolag ezzel le lehet elni egy eletet, minden karosodas nelkul.

Ha nem veszem be, akkor nalam az van, hogy nem tudok melyen aludni es masnap faradt vagyok, de a sok gyogyszerbol hala istennek mar "csak" ez maradt, es az is "csak" ekkora adagban.


Ui.: ne lepodj meg, ha esetleg antidepit is javasolnak, nekem az segitett vegul helyrerazodni.


Kitartas!

2018. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia koszi a kimerito választ.

Ugy vettem észre nekem a rivo nem tul sok segitseg,tegnap extran rosszul aludtam igy miután 4mg frontint beszedtem és még mindig forgolodtam 6mg tol sikerult bealudnom3kor de már9ora és ébren vagyok.Viszont amit észre vettem hogy tok jo kedvvel ébredek fel,ugymond mindenhez van lelki erom kedvem,munkába,edzeni menni stb,mint mikor csokkentettem.Ez is lehet a frontin miatt vagy ma csak szimplén igy keltem?

Másik kérdés 1mgos at kiirhat nekem ebben az esetben?Szakorvoshoh nagOn nincs idom rohangalni edzes csalad munka mellett,de igy viszont könnyedén nyugodtan veszem a rám váro kihivasokat a nap folyamán

2018. júl. 26. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!