Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik gyógyszer lenne jó?

Melyik gyógyszer lenne jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Melyik az a gyógyszer amitől elalszik az ember?...végleg!

Nyugtató vagy altató? Melyek az erősebb fajták?


Köszönöm, ha használható választ adtok!



2018. júl. 24. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

A mai modern altatók és nyugtatók elég biztonságosak. Pl. az egyik nyugtató, a Xanax halálos dózisa kb. 26 ezer tabletta. Szerintem a nagykerben sincs ennyi, nem beszélve arról, hogy több mint fél millióba kerülne. [link] Altató sem jobb, Stilnoxból és vagy 5.000 db a halálos adag [link]

Lelki segély: [link]

2018. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? A patikus egyiket sem fogja kiadni neked!
2018. júl. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mióta rájöttek, hogy az antidepresszánsok szedése fokozza az öngyilkos gondolatokat és a nyugtatót szedő közt több az öngyilkosok aránya (milyen érdekes, elvileg pont fordítva kéne), azóta nem halálosak a "gyógyszerek". Csak tompítanak kicsit. Ha halálos szer kell azt a legális piacon már nem igen kapsz, max a földgázvezeték vagy házilag összepancsolsz valamit.
2018. júl. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Alátámasztanád az állításod -- miszerint az antidepresszánaok fokozzák az öngyilkosság esélyét -- néhány forrással? Így eléggé légbőlkapottnak tűnik.

2018. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszerbeállítás ideje alatt valóban fokozhatja a szuicid gondolatokat, így a szuicid magatartás esélyét növelheti. Olvass el egy betegtájékoztatót, elég részletesen leírják, hogy miket válthat ki. Nálam monjduk nem okozott semmit. :)
2018. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 jó, egy mellékhatásként el tudom képzelni, hogy felsorolják.


Viszont a #3-as válaszoló kész tényként állította, hogy "rájöttek, hogy az antidepresszánsok szedése fokozza az öngyilkos gondolatokat". Erre kértem volna egy-két forrást.


Illetve az, hogy "a nyugtatót szedő közt több az öngyilkosok aránya", (tehát biztos a nyugtató hatása miatt lettek öngyilkosak) pedig egy akkor logikai hiba, mint a ház, név szerint "post hoc ergo propter hoc". Téves korreláció. Még akkor is, ha maga az alap állítás igaz.


"Több az öngyilkosok aránya"... mint...? Van egy mentálisan beteg mintánk, de mihez hasonlítjuk? A mentálisan éphez? Akkor nyilván több lesz az öngyilkos azok között, ahol vegyesen vannak major depresszióval és egyéb betegséggel küzdők. Attól még a korreláció teljes mértékben független, hiába közepes/magas. Az öngyilkosság nem a gyógyszer szedésével korrelál, hanem azzal, hogy mentális betegséged van.

2018. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor gyógyszerel ezt már nem lehet megoldani?

Hát szerintem van az a mennyiség! És mi az amit beadnak amikor elaltatják a rabokat?

A gyógyszertár nem probléma nem onnan szoktam beszerezni az ilyeneket!

2018. júl. 24. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!