Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már lehet egy enyhébb...

Zs. Mester kérdése:

Ez már lehet egy enyhébb araknofóbia?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rettegek a pókoktól, ha észreveszem, hogy rajtam van egy (lehet az akármilyen pici) visítozni kezdek, és sokáig azt érzem, hogy mászkál még rajtam.

Ha meglátok egyet a szobámban mással csapatom agyon.


És azért "enyhébb" verziójára gondolok, mert sok ilyen fóbiáv kűzdő mondja, hogy ők rá se tudnak nézni, az ájulás kerülgeti őket, remeg a lábuk.

Én viszont simán rájuk nézek, nem remeg a lábam, nem akarok elájulni.


Szóval. Ezt már araknofóbiának hívják, vagy csak az "átlagosnál nagyobb félelem"-nek a póktól?



2018. júl. 25. 09:57
 1/5 Darkertaiki válasza:
Ez drága barátom ez hipochondria, csak azt hiszed, hogy fóbiád van. Bár nehéz megmondani mikortól fóbia a félelem. Kevés az olyan ember aki szereti ha egy pók mászik rajta, én nem félek tőlük de miután lemászot rólam és is érzem a lábait magamon. Szeritem te csak beszari vagy, már bocs. Amig egy pók nem veszélyes, a félelem alaptalan. Teszem hozzá az "arachnofóbia", nem araknofóbia.
2018. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Darkertaiki!

Megköszönném, hogyha nem olyan stílusban írnál mintha egy felsőbbrendű lény lennél. (Hisz nem vagy az)

Csupán érdekelt, hogy ez minek is számít.

"Amíg egy pók nem veszélyes a félelem alaptalan". -valóban könnyű azt mondani annak, aki nem fél tőlük.


Elnézést kérek a helyesírásért, remélem azért a lényeget értetted. ☺

2018. júl. 25. 12:19
 3/5 Darkertaiki válasza:
Dehát felsőbbrendű vagyok, legalábbis olyan tekintetben biztos, hogy nem félek a pókoktól! :D
2018. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves cinikus valaszoló!

A legnagyobb fóbiád dobnám rád szívem szerint!

2019. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Darkertaiki válasza:
Nekem nincsenek fóbiáim :D
2019. nov. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!