Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az az állítás,...

Mennyire igaz az az állítás, hogyha valakinek nyugalmi állapotban 80 fölött van a pulzusa, akkor lázas?

Figyelt kérdés

Tehát hogy ha nincs lázmérő, akkor, persze nem pontosan, de meg lehet állapítani, hogy valaki lázas-e vagy sem. Ezt még régebben hallottam (így nem is biztos, hogy 80, lehet, hogy rosszul emlékszem, és 70...), de nem hittem benne, mígnem nemrég belázasodtam, megmértem a pulzusomat, és jóval 80 felett volt. Szóval, mennyi az igazság ebből az elméletből? (És 80, vagy 70? :D)

Köszi a válaszokat :)


2010. jún. 19. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen egyszerű lenne, nem kellene lázmérő.Ettől azért bonyolultabb a dolog.
2010. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ÁLTALÁBAN a pulzusom 80 felett van és ÁLTALÁBAN nem vagyok lázas :D Tehát ez rám nem nagyon igaz, persze lehet benne valami.. Wikipédia szerint: "A magasabb testhőmérséklet fenntartására a vérkeringés gyorsul, a pulzus szaporább lesz"
2010. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Még az sem igaz, hogyha valaki lázas, akkor biztos 80 fölött van a pulzusa.
2010. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ideális pulzusszám percenként 72. Láz esetén megemelkedik, de ez természetes velejárója a láznak. Viszont nem csak a láztól lehet szaporább a pulzus. Tehát oda igaz, vissza nem. Láznál biztosan több, de nem csak a láztól lehet több.

Mikor nem voltak még digitális lázmérők, az akkor még körzeti orvosok is pulzust számoltak láz gyanújánál. Akkor még azt is meg tudták mondani, hogy milyen pulzusszámnál hány fokos lázad van.

2010. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsóval egyetértek, én úgy tudom hogy 120 fölött vagy lázas. valahol hallottam.

Igaz, az én pulzusom is kb. mindig 90 körül van, sajnos, akármennyit iszom, nem nagyon megy lejjebb.

2010. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
márminthogy vizet iszom, nem alkoholt:)))))
2010. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!