Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem a füstölőket...

Nagyon szeretem a füstölőket és szinte minden nap meggyújtok egyet. Lehet valami káros hatása az egészségre, ha ilyen gyakran csinálom?

Figyelt kérdés
általában a szobámban szoktam csinálni és egyszerre sosem égetek el egy teljes rudat vagy kúpot
2008. nov. 2. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én is szoktam néha, de szerintem semmi káros hatása nincs.

én úgy szoktam, hogy előtte és utána kiszellőztetek egy picit, de ugyanúgy lehet érezni, csak nem olyan tömény.

2008. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nincs bizonyított negatív vagy pozitív hatása sem. Van esély arra, hogy karcinogén anyagok kerülnek a szervezetedbe a füstből, biztosan nem mindegy, hogy mi van a füstölődben, lehet, hogy az egyik káros, a másik nem, de jelenleg egy tanulmány sem tudott felmutatni pozitív vagy negatív egészségre gyakorolt hatást.


[link]

2008. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
43%

Láttam, hogy rég tetted fel kérdésed, de gondoltam válaszolok. A füstölő csakúgy, mint a cigaretta füstje, nagyon sok rákkeltő anyagot tartalmaz. Úgy vélem, hogy a mértékletesség az, ami fontos elsősorban.

Ha belegondolsz, hogy mennyi cigarettát szívnak el egy nyilvános szórakozóhelyen, láthatod, hogy ott valószínűleg sokkal nagyobb veszélynek vagy kitéve (A templomokban elégetett gyertyamennyiség is feltételezhetően egészségtelen).

Valószínűleg nem túl nagy rákkeltő terhelést jelent egy szál füstölő elégetése az otthoni légtérben, de ha aggaszt, akkor szellőztess ki utána, amúgy is érdemes gyakran szellőztetni. Lecsökkenti a páratartalmat és megszabadulsz a felszaporodott rákkeltő, radioaktív nemesgázoktól.

2010. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ennek ellenére én is füstölőztem minden nap, mert nagyon szeretem :) akkor hagytam abba, amikor várandós lettem. Most 3 éves a fiam, de még egyet sem gyújtottam meg, amióta Ő van nekem :))

2014. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!