Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A magyar nép genetikailag...

A magyar nép genetikailag hibás, vagy mi a probléma?

Figyelt kérdés

A hasonló országokhoz képest sokkal alacsonyabb az átlagéletkor, nálunk halnak meg a legtöbben rákban, szívrohamban. Itt van a legtöbb cukorbeteg európán belül, a legelhízottabb népek között vagyunk. Ezt általában a zsíros ételekkel magyarázzák, de Angliában, Németországban és Amerikában az emberek sokkal egészségtelenebb dolgokat esznek, az olaszok lapáttal eszik a tésztát, ennek ellenére tovább élnek(pedig a mi egészségügyi ellátásunk arányaiban nem ilyen rossz)

Mi folyik itt ?


2010. jún. 19. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
qrva sokat iszunk (alkoholt), idegeskedünk, cigizünk, nem sportolunk. angolok,olaszok,németek nem zabálnak sok xart, csak az amcsik + mi. Nem az egészségügyre kéne alapozni, hanem a megelőzésre.
2010. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

dehogynem zabálnak az angolok vackokat, már aki ;)


de többet sportolnak

kevesebb a dohányos

kevesebb a stressz, mert van pénz kajára és lakbérre a minimálbérből

évente el tudnak menni nyaralni ;)


+ a magyarok többsége idegeskedő és rosszakaró típus ;)

2010. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egyreszt a magyar lakossag eletmodja miatt van igy (stressz, dohanyzas, alkohol, zsiros/nagyon sos etelek, mozgasszegeny eletmod), masreszt meg mert az egeszsegugy is eleg alacsony szintu Nyugat-Europahoz kepest. Szerintem otthon nagy megelozo kampanyokra lenne szukseg, sokkolo jelmondatokkal es kepekkel illusztralva. Mar egeszen fiatal koru gyerekeknel is el lehetne kezdeni.
2010. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

tééééévedés. az egész ott kezdődik, h nincs rendesen megfizetett kereset...

ergo az ember stresszel, nem pihen, nincs ideje sportolni, nem lesz kiegyensúlyozott se stb.


a szakember adott Ma-on, de az idióta bürokraták miatt, akik nem látnak tovább az orruknál pl megelőzésre ráfordított összegek tekintetében az orruknál.

2010. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
utolsónak van igaza...ha mindent európához kell már igazitani, akkor az emberek bérét is igazithatnák ahhoz...
2010. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze, ahhoz viszont radikalis lepesek kellenenek: tele vagyunk rokkant nyugdijasokkal, evekig otthon ulo kismamakkal, feketen dolgozokkal, ott az ingyen orvosi ellatas, stb. Igy alig fizet valaki is adot, ugyan mibol fog jobbra fordulni a helyzet? Egyszerubb lenne inkabb a tobbi rizikofaktoron dolgozni felvilagositassal: egeszsegesen taplalkozni pl egyszerubb, mint nem stresszelni.
2010. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne bántsátok az évekig otthon ülő kismamákat! Ők is dolgoznak, még ha látszólag nem is termelnek. Ha elzavarjátok őket dolgozni, akkor nem lesz, aki idős korunkban eltartson minket.
2010. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
OFF: Nem bantom oket, csak nevetseges, hogy gazdag nyugat-europai orszagok nem engedhetik meg maguknak, hogy evekig fizessek a kismamakat, mi meg igen. Bolcsode-halozatot visszaallitani, aztan azert 6-8-10 honap mulva mehetne mindenki vissza dolgozni. Mielott leszolnatok: kismama vagyok en is, de nem otthon, ugyhogy megyek is vissza melozni par honap mulva, mint mindenki mas. Amugy nem ertem, miert ne lenni senki fizetni a nyugdijunkat, ha nem ultetjuk otthon evekig az anyukakakat...Akkor majd nem akarnak szulni? Ugyan mar. Ne azert legyen valakinek gyereke, hogy evekig lobalhassa a labat otthon.
2010. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászólónak: a nyugdíjat a felnövő generáció fizeti, vagyis azoknak a kismamák gyermekei! és sztem nagyon fontos a gyerek életében az első két év (a prücskök több, mint egy éves korukban teszik meg az első lépést!), én, ha rajtam múlna, nem dugnám egyből bölcsibe, mint vmi kipipált projectet, aminthogy elszakítottam az anyatejtől...ha ügyesen választottad meg a képzésed, amúgy otthon is tudsz melózni...

Magyarországgal, és úgy ált. egész Európával az a baj, h öregedik a lakosság. még azokban a jólétben lévő országokban is! igenis fontos, h maximálisan támogassuk a gyermeket vállalókat, ugyanakkor ne birkákként tekintsünk rájuk, akiket bezárunk több gyerekkel együtt pár hónaposan. ott tud bárki is csak is kizárólag a gyerekkel foglalkozni??? ugyan... ha az ovó néni nem látja, nem tudja rendreutasítani se a prücsköt...ezért fontos a szülő...

2010. jún. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerencsere ugyesen valasztottam meg a kepzesemet, amivel nagyon jol elboldogulok kulfoldon is, nem azert nem dolgozok otthon, mert ott nem ment. :) Igen, a felnovo generacio fizeti majd a nyugdijunkat, de ismet megkerdezem: azert miert kell evekig otthon maradni, hogy majd ezek a gyerekek eltartsanak minket? Ha bolcsibe mennek, attol meg ugyanugy fizetni fognak adot felnott korukban. Nem tekintem birkanak a sajat gyerekemet, hiszen o az eletem ertelme, de nem fog belehalni abba, ha mar fiatalon kozossegbe kerul, ahogy en is nagyon szerettem bolcsibe jarni. Azt, hogy kipipalt projectnek tekintenem a babamat, ahogy te irod pedig serto es alaptalan. A fiatal csaladokat meg persze, hogy tamogatni kell, de ertelmesebbnek latom ezt inkabb adokedvezmenyeken keresztul. Sajnos Magyarorszagon (es sehol mashol) nem olyan szintu a gazdasag, hogy el tudna tartani evekig a kismamakat, az orszag allandoan a tonk szelen all. Mindenki valtozasokat akar, de azert a szocializmusban megszokott juttatasokrol senki nem hajlando lemondani. Igazabol nem elek otthon, tehat anyagilag az sem fog erinteni, ha vegleg becsodol az orszag, csak faj latni az eszetlenseget, ami otthon megy. Sirni persze meg mindenki tud, hogy ilyen nehez, meg olyan nehez. Nepszerutlen, de szukseges alapveto valtoztatasokra sajnos egyik kormany sem lesz kepes.


A bolcsikben meg van szabva, hogy han gyerekre hany dada kell. 1 eves korig 2 gyerek melle 1 dada jar, tehat igenis oda fognak ra tudni figyelni. Igaz ezt az otthoni atlagfizetes duplajaert havonta. Hiaba elek joleti orszagban, anyagi csod egy gyerek, de en nem is azert szultem, hogy majd fizesse a nyugdijamat valaki es hogy tamogatast kapjak a gyerekvallalashoz az allamtol.

2010. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!