Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fejemen van kb.1 cm-es...

A fejemen van kb.1 cm-es szemölcs azt hiszem (bőrszínű valami). Hogyan távolítják el? Mennyi hajat borotválnak le miatta? Mennyi idő a gyógyulás? Nagyon félek tőle, közben meg utálom hogy ott van így le kellene vetetni. :/

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 11:33
 1/4 anonim válasza:

Szia! Én nem ajánlok ilyen beavatkozást, mert nekem is volt még egy ennél is nagyobb, undorító, elvileg anyajegynek számító képlet a fejemen (vmi ilyesmi volt az enyém is, figyelmeztetlek nem szép látvány! :D [link] és nekem már a végén 10x15 mm-es volt!), ami miatt 1x, amikor már én is megelégeltem a dolgot el is mentem egy sebészhez konzultációra a levetetése ügyében. De olyanokat mondott hogy el is ment a kedvem az egésztől (pl. hogy a fél fejemről le kellene vágni hozzá a hajat, meg akkora hosszú heg lenne utána a fejemen hogy ihaj, plusz kellemetlen is lenne mert feszülne utána a fejemen a bőr hiszem ahonnan kivágnák azt a bibírcsókot azt utána be is kellene "takarni", hisz a húst nem lehetne csak ott úgy parlagon hagyni, magyarán oda kvázi rá kellene húzni a fejbőrömből egy részt, azét is kellene annyira hosszan felmetszeni a fejemet hozzá).


Szóval én azt mondtam végül hogy oké akkor inkább hagyjuk. És milyen jól döntöttem, mert amilyen az élet, utána nem sokkal magától is elmúlt, felszívódott az a rondaság. Ezért én inkább azt ajánlom neked hogy inkább hagyd és várj vele hátha elmúlik magától, mert azzal rengeteg kellemetlenséget előznél meg. Hozzáteszem, ha ill. ameddig az a szemölcs amiről írtál jóindulatú, mert ha elkezd rákosodni akkor onnantól term. nincs választásod, akkor le KELL venni. De amúgy nyugi, az meg úgysem egyik napról a másikra történne meg - ha egyáltalán megtörténne, uis az én ocsmányságom már vagy 10 éve ott volt a fejemen, és soha nem vált rosszindulatúvá, igaz annyit mindig kértem a fodrászoktól előre hogy ott csak óvatosan a hajnyíróval. (Én viszont otthon mindig tök nyugodtan mostam ott is a hajam, szóval annyira azért nem kellett soha hímestojás módjára bánni vele.)


Na mindegy, szóval én azt ajánlom hogy legfeljebb egy ideig még ne hordj nagyon rövid hajat, mert akkor úgyse látja senki csak te fogod tudni hogy ottvan. Meg persze nézed meg rendszeren, legalább évente vagy inkább félévente bőrgyógyásszal és kész. És aztán az idő vaskereke hátha a te problémádat is magától megoldja.

2018. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oké, de az övé 1 cm-es.

Nekem levettek egyet a fejemről, kb. a szemölcs körül még 3 cm lett leborotválva. Az, hogy húzódik-e utána az attól függ hogy varrják össze. Nekem kb. 1.5cm-es volt, egynapos sebészet, helyi érzéstelenítés, utána mehettem haza, aznap még a kötés rajtam volt, kb. 3-4 hét míg teljesen begyógyul. Nekem szerencsém volt, mert egy plasztikai sebész csinálta olyan technikával, hogy nem is fájt utána egyáltalán, nem húzódott, semmi gondom nem volt vele. Sok múlik azon hogy csinálják.

2018. aug. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha gennyes, (feszülés, lüktetés érzékelhető) akkor sebészi beavatkozás szükséges!


Nekem nem volt túl fájdalmas (előtte rapid erős fájdalomcsillapítót vettem be.) 2017. januárjában végezték.

2018. aug. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
milyen móddal lenne a legkevésbé fájdalmas? és a legjobb gyógyulás szempontjából?
2018. aug. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!